Jak możemy przepisać OC na nowego właściciela?

Polacy częściej decydują się na zakup używanego auta, niż nowego z salonu. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli kupujemy samochód z drugiej ręki, musimy pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności, które dotyczą nie tylko nowego właściciela samochodu, ale również jego zbywcy. Wiele osób zaczyna wówczas zadawać sobie pytania, które dotyczą przepisania polisy OC. W poniższym tekście omawiamy, jak wygląda przepisanie polisy OC na nowego właściciela i czy jest ono konieczne. Kalkulator-ubezpieczen.pl pozwoli oszczędzić czas i pieniądze, dzięki porównaniu dużej ilości ofert w jednym miejscu.

  • Przepisanie polisy OC – jakie kroki należy podjąć
  • Kalkulator-ubezpieczen.pl – szybkość i wygoda

Porównywarka ubezpieczeń online pozwala wybrać ubezpieczenie oc oraz oszczędzić czas i pieniądze, dzięki porównaniu dużej ilości ofert w jednym miejscu.

Przepisanie polisy OC – jakie kroki należy podjąć?

W sytuacji sprzedaży auta innemu właścicielowi oraz przy otrzymaniu darowizny pojawia się kwestia przepisania ubezpieczenia OC. Jest tak pod warunkiem, gdy w momencie zmiany prawa do własności samochód jest objęty ubezpieczeniem OC (właśnie tak powinno być). Każdy zarejestrowany samochód musi być objęty ubezpieczeniem OC, które jest obowiązkowe. Warto pamiętać, że nawet jeden dzień zwłoki z kupnem polisy będzie oznaczać dotkliwe konsekwencje, które odczujemy w naszym portfelu. Mimo że w chwili zmiany prawa własności polisa OC pojazdu nadal obowiązuje i nowy właściciel nie jest zobowiązany do natychmiastowego wykupienia nowej, nie oznacza to, że zarówno sprzedawca, jak i nabywca kończą wszystkie formalności jedynie na podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Potem kierowców czekają jeszcze inne formalności. Po sprzedaży auta, sprzedawca musi poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe o zaistniałych zmianach i ma na to 2 tygodnie. Jest to ważna kwestia, ponieważ jeśli firma ubezpieczeniowa nie będzie wiedzieć o zmianie właściciela, wówczas przygotuje dla poprzedniego wyliczenie składki na następny rok ochrony. Może również dojść do sytuacji, w której brak zgłoszenia ubezpieczycielowi zmiany doprowadzi do obciążenia byłego właściciela incydentami drogowymi, które nie powstały z jego winy. Więcej na ten temat przeczytasz na https://kalkulator-ubezpieczen.pl/przepisanie-polisy-oc-na-nowego-wlasciciela-jak-to-zrobic/.

Kalkulator-ubezpieczen.pl – szybkość i wygoda

Multiporównywarka internetowa kalkulator-ubezpieczen.pl pozwala bardzo szybko porównać ceny ubezpieczeń w największych towarzystwach ubezpieczeniowych w naszym kraju. Możemy to robić nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy dostęp do Internetu i wypełnienie prostego formularza, w którym musimy wpisać dane wymagane przez firmę ubezpieczeniową. Sprawia to, że bardzo sprawnie i komfortowo możemy ubezpieczyć nasz samochód, dom, życie, a nawet wyjazd za granicę. By móc wykupić polisę w multiporównywarce, wystarczy:

  • Wybrać rodzaj ubezpieczenia
  • Wypełnić prosty formularz
  • Dokonać bezpłatnej kalkulacji online
  • Wybrać interesującą nas ofertę
  • Zapłacić online i kupić ubezpieczenie

Każdy, kto posiada w Polsce samochód jest zobowiązany każdego roku obowiązkowo go ubezpieczyć. Internetowy kalkulator ubezpieczeń pozwala na zakupie polisy OC zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ubezpieczenie samochodu może stać się szczególnie dotkliwe dla portfeli tych młodych kierowców, których towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają do osób wysokiego ryzyka, przez co mogą być zmuszeni do zapłacenia za polisę nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego też zanim zdecydujemy się ubezpieczyć nasze auto, powinniśmy porównać ceny OC w kalkulator-ubezpieczen.pl.

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia auta warto również zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim osobom. Nie da się przewidzieć wielu losowych zdarzeń, czy wypadków, które mogą się nagle wydarzyć. Groźny uraz w trakcie urlopu za granicą, zalanie mieszkania w czasie naszej nieobecności, lub nagła choroba u któregoś członka naszej rodziny są jedynie przykładami wielu potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą nas spotkać. W celu zminimalizowania ich skutków, dobrze jest zawczasu się ubezpieczyć. W kalkulatorze ubezpieczeń możemy to zrobić w każdym miejscu i czasie online, poprzez wybranie interesującej nas polisy turystycznej, na życie lub nieruchomość.

Informacja prawna