Jak przeżyć rozwód? Kilka dobrych rad

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 Ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Każdemu rozwodowi towarzyszą ogromne emocje: ból, stres, zdenerwowanie, niedowierzanie. Część osób traktuje rozstanie z małżonkiem jako koniec pewnej epoki w życiu, a część wręcz przeciwnie – jako początek czegoś nowego, kolejny rozdział. Jak przeżyć rozwód, by jak najszybciej i jak najmniej inwazyjnie powrócić do normalnego trybu życia?

Upewnij się, że zrobiłeś wszystko, by naprawić związek 

Niektóre osoby, pomimo rozwodu, po kilku latach znów ze sobą się związuje, po czym znowu się rozstaje i ponownie związuje. Dlaczego tak się dzieje i czemu powstaje swoiste błędne koło? Ponieważ tacy partnerzy za każdym razem nie upewniają się, że zastosowali wszelkie możliwe rozwiązania, by pozbierać związek w całość. W niektórych przypadkach zabrakło spokojnej rozmowy, która została wyparta krzykami i wzajemnym obwinianiem się, a w niektórych zabrakło wspólnego czasu – zamiast tego pojawia się ucieczka w miejsce pracy czy towarzystwo niezwiązane z rodziną. Zatrzymajmy się i sprawdźmy, czy aby na pewno przedyskutowaliśmy cały temat, czy podjęliśmy różne metody naprawy. Jeśli tak się stało i obie strony nie potrafiły znaleźć konsensusu – będziemy mieli spokojne sumienie i łagodniej zniesiemy postępowanie sądowe związane z unieważnieniem małżeństwa.

Uporządkujmy wspólne sprawy i zobowiązania finansowe 

Mówiąc o zobowiązaniach finansowych, nie mamy na myśli tylko i wyłącznie małżeńskiej wspólności majątkowej, ale także wszelkie ubezpieczenia, kredyty i polisy, w których byli małżonkowie figurują jako współwłaściciele. Zadecydujmy, która osoba pozostanie właścicielem auta- ułatwimy w ten sposób rozliczenia z ubezpieczycielem oraz zminimalizujemy procesy administracyjne do minimum. Podobnie będzie z kredytami, w szczególności z hipoteką – zgłośmy ten fakt do naszego banku, aby uniknąć odpowiedzialności solidarnej za – przykładowo – niespłacanie rat przez byłą żonę. Przepiszmy polisę i wybierzmy nową osobę uposażoną – czyli taką, która dostanie świadczenie pieniężne w przypadku naszego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Im więcej spraw uporządkujemy i rozdzielimy przed faktycznym rozwodem, tym łatwiej będzie nam wejść w nowe obowiązki i rzeczywistość dnia codziennego po rozwodzie.

Nie zamykaj się w sobie i nie bądź uprzedzony wobec kobiet 

Najgorsze, co możemy zrobić, to wmówić sobie, że po rozstaniu lepiej nam będzie w samotności, całkowicie rezygnując z życia towarzyskiego. Z drugiej jednak strony znajmy umiar – tak, by nie lądować co wieczór w pierwszym lepszym barze, gdzie w kieliszku wódki lub kuflu piwa będziemy topić smutki. Rozwód to nie wyrok śmierci, to nie więzienie, to nie zakaz czerpania radości i przyjemności z życia – czasami rozstanie to najlepsze rozwiązanie i należy to zaakceptować. Istotne jest również to, by nie postrzegać ogółu płci pięknej przez pryzmat swojej byłej żony: nie każda napotkana kobieta chce nam uprzykrzyć życie, nie każda szuka powodu by się pokłócić, w końcu nie każda popełni te błędy, co popełniła Twoja partnerka. Dając szanse nowej miłości dajesz sobie szansę – na szczęście, na wspaniałe chwile, wzruszające momenty dla których warto żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pierwsza randka to bardzo często moment, w którym naprawdę się stresujemy. Dlatego tak duże znaczenie ma wybranie miejsca, które będzie mogło wpłynąć pozytywnie na doznania, jak i również maksymalnie poluźni całą sytuację. Z tego właśnie powodu wybór miejsca na pierwsze spotkanie nie może być przypadkowy.  (więcej…)

Ubieranie na randkę może być łatwe, ale dla bardzo wielu osób, którzy nie mają w tym wprawy może wydawać się skomplikowane. Podstawą jest tutaj to, by mimo wszystko potrafić ubrać się właściwie do danej sytuacji. (więcej…)

Każdy z nas szuka recepty na idealny związek. Ciężko jest powiedzieć co sprawi, że twój związek będzie trwały i szczęśliwy, ale bardzo łatwo można stwierdzić co może go szybko zniszczyć. Jedną z najczęstszych przyczyn rozstań jest chorobliwa zazdrość. Kobieta, która jest nieustannie kontrolowana przez swojego partnera zaczyna czuć się osaczona, bardzo często kumuluje w sobie złość i bunt, zwłaszcza kiedy próbujesz ograniczyć jej wyjścia na miasto czy spotkania z przyjaciółmi. Będąc zazdrosnym w pewnym sensie pokazujesz również swoją słabość. Dlaczego? Skoro chorobliwie obawiasz się o to, że stracisz swoją kobietę to tak jakbyś uważał się za gorszego od innych facetów. Właśnie w ten sposób tracisz w jej oczach, stajesz się mało męski, co prowadzi do szybkiego rozstania. (więcej…)

Pytanie jak uszczęśliwić kobietę to odwieczny problem wszystkich facetów. Najgorsze jest to, że nie ma jednej skutecznej recepty, ponieważ wszystkie kobiety są inne. Właśnie to najtrudniej pojąć mężczyznom. Facet, który widzi na filmie romantyczne oświadczyny w restauracji, natychmiastowo postanawia wziąć przykład z bohatera. Kobieta na filmie wydawała się szczęśliwa, a tymczasem twoja partnerka odrzuciła oświadczyny i wyszła zdenerwowana? Nie wiesz co zrobiłeś źle i czujesz się sfrustrowany? Twój błąd mógł wyniknąć ze zwyczajnej nieznajomości charteru twojej kobiety, co jest największym błędem mężczyzn. Wybrałeś oświadczyny w restauracji, bo wydawało ci się, że wszystkie kobiety tego pragną, a tymczasem twoja partnerka prawdopodobnie jest nieśmiała i bycie w centrum uwagi zwyczajnie ją peszy. Jeśli pragniesz uszczęśliwić kobietę, przede wszystkim ją poznaj. (więcej…)