On 40, ona 20? Czy różnica wieku w związku jest tak istotna?

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 Ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

W polskim społeczeństwie związki z dużą różnicą wieku rzadko spotykają się ze zrozumieniem. Znacznie częściej partnerzy muszą zmierzyć się z kłopotliwymi pytaniami, złośliwymi komentarzami i brakiem wiary w to, że ich związek przetrwa. A jak jest w rzeczywistości? Czy taki związek ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość, czy z góry jest skazany na porażkę?

On starszy, ona młodsza

Kobiety bardzo często chwalą sobie taki układ. Starszy, bardziej doświadczony mężczyzna daje im poczucie spokoju i bezpieczeństwa. On z kolei ceni sobie to, że cały czas budzi zainteresowanie wśród młodszych, atrakcyjnych kobiet. Ważne, by oprócz tych niewątpliwych atutów partnerzy mieli wspólne zainteresowania. W przeciwnym razie będą mieli spory problem, jeśli ona będzie chciała spędzać weekendy w klubach, a on będzie wolał odpocząć w domu przy dobrej książce. Trudności może nastręczać również znalezienie kręgu znajomych, w którym oboje będą czuli się dobrze. Znajomi w wieku starszego partnera często patrzą z góry na jego drugą połowę, młodsi znajomi partnerki zwykle nie czują się swobodnie w towarzystwie mężczyzny w wieku swoich rodziców. Wszystko to jednak problemy, które zwykle rozwiązują się z czasem, w miarę wzajemnego poznawania się i dopasowywania.

Ona starsza, on młodszy

To zwykle trudniejsza sytuacja niż w przypadku związku między starszym mężczyzną i młodszą kobietą. Młodszego partnera posądza się często o interesowność, a jego partnerkę o desperację. Społeczeństwu trudno jest zaakceptować, że przy tak dużej różnicy wieku może łączyć ich po prostu szczere, czyste uczucie. Łatwiej im uwierzyć w to, że młody mężczyzna chce sobie zapewnić wygodne, bezproblemowe życie, a kobieta czuć się cały czas piękna i atrakcyjna, mimo upływu lat. Sami partnerzy również napotkają przed sobą wiele wyzwań. Niełatwo na początku związku ocenić, jakie są prawdziwe motywacje drugiej strony.

Co zrobić, żeby się udało?

Aby związek między partnerami z dużą różnicą wieku miał szanse na powodzenie, trzeba przede wszystkim zastanowić się nad intencjami obojga partnerów. Żaden z nich nie może być zainteresowany bardziej wyglądem drugiej osoby i jej stanem posiadania niż nią samą. Trzeba też uzbroić się w ogromną cierpliwość i odporność na komentarze otoczenia. Na początku takiego związku bardzo rzadko jest ono przychylne, co stanowi dodatkową próbę dla partnerów. Z czasem, kiedy rodzina i znajomi zauważą, że dobrze się rozumieją, a ich intencje są czyste, z pewnością będzie łatwiej.

Związki z dużą różnicą wieku nie są niczym niezwykłym, również w świecie celebrytów. Wystarczy wspomnieć tu chociażby Małgorzatę Foremniak i Rafała Maseraka, czy Janusza Józefowicza i Nataszę Urbańską. Ich relacje były szeroko komentowane w mediach, często bardzo złośliwie, a mimo wszystko przerwały próbę czasu. To dobre przykłady na to, że związki z dużą różnicą wieku nie są z góry skazane na niepowodzenie. Jeśli partnerzy są do siebie dobrze dopasowani i będą odporni na krytykę ze strony otoczenia, z pewnością im się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pierwsza randka to bardzo często moment, w którym naprawdę się stresujemy. Dlatego tak duże znaczenie ma wybranie miejsca, które będzie mogło wpłynąć pozytywnie na doznania, jak i również maksymalnie poluźni całą sytuację. Z tego właśnie powodu wybór miejsca na pierwsze spotkanie nie może być przypadkowy.  (więcej…)

Ubieranie na randkę może być łatwe, ale dla bardzo wielu osób, którzy nie mają w tym wprawy może wydawać się skomplikowane. Podstawą jest tutaj to, by mimo wszystko potrafić ubrać się właściwie do danej sytuacji. (więcej…)

Każdy z nas szuka recepty na idealny związek. Ciężko jest powiedzieć co sprawi, że twój związek będzie trwały i szczęśliwy, ale bardzo łatwo można stwierdzić co może go szybko zniszczyć. Jedną z najczęstszych przyczyn rozstań jest chorobliwa zazdrość. Kobieta, która jest nieustannie kontrolowana przez swojego partnera zaczyna czuć się osaczona, bardzo często kumuluje w sobie złość i bunt, zwłaszcza kiedy próbujesz ograniczyć jej wyjścia na miasto czy spotkania z przyjaciółmi. Będąc zazdrosnym w pewnym sensie pokazujesz również swoją słabość. Dlaczego? Skoro chorobliwie obawiasz się o to, że stracisz swoją kobietę to tak jakbyś uważał się za gorszego od innych facetów. Właśnie w ten sposób tracisz w jej oczach, stajesz się mało męski, co prowadzi do szybkiego rozstania. (więcej…)

Pytanie jak uszczęśliwić kobietę to odwieczny problem wszystkich facetów. Najgorsze jest to, że nie ma jednej skutecznej recepty, ponieważ wszystkie kobiety są inne. Właśnie to najtrudniej pojąć mężczyznom. Facet, który widzi na filmie romantyczne oświadczyny w restauracji, natychmiastowo postanawia wziąć przykład z bohatera. Kobieta na filmie wydawała się szczęśliwa, a tymczasem twoja partnerka odrzuciła oświadczyny i wyszła zdenerwowana? Nie wiesz co zrobiłeś źle i czujesz się sfrustrowany? Twój błąd mógł wyniknąć ze zwyczajnej nieznajomości charteru twojej kobiety, co jest największym błędem mężczyzn. Wybrałeś oświadczyny w restauracji, bo wydawało ci się, że wszystkie kobiety tego pragną, a tymczasem twoja partnerka prawdopodobnie jest nieśmiała i bycie w centrum uwagi zwyczajnie ją peszy. Jeśli pragniesz uszczęśliwić kobietę, przede wszystkim ją poznaj. (więcej…)