Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk w obecnych czasach jest bardzo poważnym i częstym zaburzeniem seksualnym. Problem ten objawia się niemożnością kontroli podniecenia, skutkiem czego jest bardzo szybki wytrysk po minimalnej stymulacji seksualnej. Jest to bardzo poważny problem przede wszystkim dla partnerki, która nie może osiągnąć satysfakcjonującego stosunku. Ponadto przy takich zjawiskach, mężczyzna bardzo często jest w stresie i kumuluje w sobie dodatkowe lęki. Przyczyny mogą być psychogenne lub somatyczne albo neurobiologiczne. Leczenie polega na zastosowaniu technik opóźniających ejakulację albo środków farmakologicznych.

Czym spowodowany jest przedwczesny wytrysk?

Mimo wielu lat badań przyczyny przedwczesnego wytrysku nie zostały tak naprawdę do końca ujawnione. Można jednak stwierdzić najczęstsze czynniki, które powodują takie zjawisko. Są to przede wszystkim:

  • przyczyny neurobiologiczne – czyli aktywność neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego, głównie z serotoniną,
  • czynniki somatyczne – na przykład przerost prostaty albo zapalenie. Udar mózgu, cukrzyca czy po prostu zaburzenia erekcji,
  • czynniki psychogenne – lęki, przewlekły stres, bardzo kiepskie samopoczucie, zaburzony nastrój, złe relacje partnerskie z drugą osobą, długa przerwa w odbywaniu stosunków.

W badaniach dowiedziono również że przedwczesny wytrysk ma związek z nadczynnością tarczycy. W fachowej literaturze znajdziemy także problem opisywany jako zmniejszony poziom magnezu w nasieniu. Czasami więc najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu wybranie się do specjalisty, który pomoże określić przyczynę oraz zapobiec występowaniu takiego zjawiska.

W jaki sposób leczyć przedwczesny wytrysk?

Tak naprawdę samodzielnie mężczyzna powinien zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny oraz przede wszystkim zainteresować się zdrową dietą. W wielu przypadkach problemem może okazać się także nadużywanie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie jakichkolwiek używek.

Leczenia nie powinniśmy podejmować samodzielnie i zawsze wybrać się do lekarza specjalisty, który przeprowadzi wywiad. Na diagnozę do urologa albo seksuologa warto zapisać się jak najszybciej. Pomoże on ustalić przyczynę i ją wyeliminować albo zastosuję odpowiednie leki. Pamiętaj aby przepisane przez lekarza tabletki na dłuższy stosunek kupić w sprawdzonych sklepach.

Mężczyźni, którzy mają takie problemy powinni przede wszystkim podczas stosunku z partnerką, wykonywać powolne i łagodne ruchy od samego początku. W momencie, gdy narasta podniecenie, należy się wycofać albo zwolnić tempo.

Trzeba pamiętać również o tym, że częste stosunki seksualne pozwalają wydłużyć czas całej zabawy i opóźnić ejakulację. Dlatego warto porozmawiać poważnie ze swoją partnerką i opowiedzieć o swoim problemie, któremu można będzie zaradzić poprzez częściej uprawianą miłość.

Niestety, ale przedwczesny wytrysk to nie tylko dyskomfort psychiczny mężczyzny. Taki problem może być również początkiem poważnej choroby. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który szybko zdiagnozuje, co takiego się dzieje. Na zaburzenia erekcji można zastosować różne leki, środki znieczulające miejscowo z lidokainą albo skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Informacja prawna