Biżuteria sportowa – dla modnych i nowoczesnych mężczyzn

Biżuteria sportowa to jeden z trendów jubilerskich, który stale się rozwija. Moda na bycie fit nie tylko nie słabnie, ale rośnie w siłę. Dlatego branże oferujące odzież i akcesoria sportowe co chwilę zaskakują nas nowymi designami, jak i ciekawymi rozwiązaniami. Tak jest również w przypadku biżuterii sportowej. Czym się charakteryzuje biżuteria sportowa oraz jakie nowości należące do tego nurtu odnaleźć można w ofercie firm jubilerskich?

Czym powinna charakteryzować się biżuteria sportowa

Podczas wyczynowego uprawiania sportów generalnie nie zaleca się noszenia biżuterii z obawy o bezpieczeństwo użytkownika. Zbyt długie łańcuszki czy bransoletki mogą się niefortunnie zahaczyć lub uciskać. Jednak rekreacyjne uprawianie sportów na stałe weszło do bardzo popularnego i codziennego grafiku wielu osób. Im natomiast bez problemu może towarzyszyć noszenie biżuterii – i tak waśnie się dzieje. Coraz częściej można zobaczyć na siłowniach bransoletki na rękach ich bywalców, łańcuszki lub pierścionki. Podczas jazdy rowerem, czy motocyklem oraz w trakcie pieszych wycieczek górskich taka biżuteria nie jest przeszkodą, a wręcz podkreśla indywidualny styl jej posiadacza. Jednak biżuteria sportowa powinna być przede wszystkim mocna i odporna na działanie potu. Wątpliwej jakości produkty nie dość, że szybko ulegną zniszczeniu to w wyniku korozji, mogą również zabrudzić skórę. Tak może dziać się również w przypadku złota i srebra, które ze względu na domieszkę innych metali w ich składzie również będą ciemnieć i rdzewieć. I tu z pomocą pojawia się na rynku niezwykle innowacyjna, nowoczesna biżuteria wykonywana z tytanu i karbonu. To jedyne materiały w branży jubilerskiej niewchodzące w reakcję z potem, słoną wodą czy chemią gospodarczą. W takiej biżuterii spokojnie możesz pływać i cieszyć się ulubionym joggingiem. Męskie obrączki z karbonu lub tytanu są również niezwykle mocne i trwałe. Te obydwa materiały niebywale współgrają z męskim, wyrazistym i nowoczesnym stylem.

Najnowsze trendy

Wśród trendów modowych czy to w odzieży, czy akcesoriach i biżuterii jednym z przebijających się na pierwszy plan jest tzw. indywidualizm. Charakterystyczny, nietuzinkowy i osobisty styl jest teraz najbardziej w modzie. Zgodnie z tym nurtem zauważyć można wzrost wszelkiego rodzaju personalizowanych rzeczy. Wszystko, co ma pierwiastek charakterystyczny dla wybranej osoby, ma dodatkową, szczególną wartość. Tak samo jest w przypadku biżuterii sportowej. Jeśli podkreśla ona Twoje zainteresowania i pasje do prezentowanego przez Ciebie stylu, tym bardziej staje się ozdobą podkreślającą image. Takimi biżuteryjnymi gadżetami mogą być np. obrączki z karbonu lub tytanu, bransoletki i wisiorki z motywem sportowym. Zawieszki w kształcie hantli, roweru, motocykla itp. w wyraźny sposób uwidocznią Twoje zainteresowania. Oprócz biżuterii o charakterystycznym sportowym wzornictwie taką personalizację możesz wykonać również w formie graweru.

Wykorzystanie własnego pomysłu i projektu dodatkowo podniesie wartość emocjonalną i artystyczną takiej biżuterii. Grawerować można na płaskich blaszkach do bransoletek, nieśmiertelnikach, koralikach, jak i pierścionkach. Grawer, tak samo jak zawieszki o kształcie ulubionych dyscyplin, ma również znaczenie motywacyjne. Dlatego często oprócz wybranych symboli graweruje się sentencje i myśli. Coraz częściej design, szczególnie męskiej biżuterii sportowej, podkreśla swoją wyrazistością siłę i charakter mężczyzny. Czarny, srebrny czy szary i ciemnobrązowy kolor są wyraźnie dominującymi barwami w proponowanym wzornictwie. Do niespotykanie nowatorskich i wyróżniających się produktów należą czarne męskie obrączki karbonowe. Nieregularne sploty włókien węglowych przypominające moro rewelacyjnie komponują się ze stylistyką przysłowiowego macho.


Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna