Propozycje gier planszowych na świąteczny prezent

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi konieczność wyboru odpowiednich prezentów. Jeśli nie wiesz co kupić swoim najbliższym, to dobrym rozwiązaniem może być np. zakup gier planszowych. Tego typu prezent sprawi radość nie tylko osobie obdarowywanej, ale także wszystkim tym, którzy będą uczestniczyć w zabawie razem z nią. Sprawdź, jakie gry planszowe warto kupić pod choinkę.

5. Rummikub

Jedną z gier, która bez wątpienia sprawia wiele radości graczom jest Rummikub. Jest to gra liczbowa przeznaczona dla maksymalnie 4 graczy, która polega na tym, aby pozbywać się kostek z liczbami. Jak to zrobić? Należy układać je tak, aby stworzyć z nich odpowiednie kombinacje. Planszówka ta wymaga od graczy myślenia strategicznego i analitycznego. Jeśli więc obdarowywana osoba lubi tego typu gry i zabawy, to z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Inne podobne gry logiczne znajdziesz np. w sklepie online Media Expert: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-logiczne.

4. 5 sekund

Jedna z najpopularniejszych gier, w którą uwielbiają grać zarówno dorośli, jak i dzieci. Rozgrywka polega na tym, że gracz w każdej kolejce musi wymienić 3 rzeczy – zgodnie z treścią, która znajduje się na przypadającej mu karcie – na udzielenie odpowiedzi ma jedynie 5 sekund, a czas odmierzany jest przez specjalny czasomierz. Jeśli uczestnik zabawy zmieścił się w czasie i udzielił prawidłowej odpowiedzi, to wówczas przesuwa swój pionek na planszy o jedno pole do przodu. Jeżeli natomiast nie udało mu się odpowiedzieć lub udzielona odpowiedź była nieprawidłowa albo niepełna, to w takiej sytuacji pytanie przechodzi na gracza, który znajduje się po jego lewej stronie. Od tej chwili to on ma 5 sekund na udzielenie poprawnej odpowiedzi.

3. Wsiąść do pociągu

Tę planszówkę, która w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, znajdziesz między innymi na stronie https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-planszowe. Jest to strategiczna planszówka, w której zadaniem gracza jest zbudowanie pociągu, dworców oraz tuneli, by odbyć fascynującą podróż po Europie. Zasady gry są bardzo proste – na początku losuje się bilet, który musi zostać zrealizowany. W trakcie trwania rozgrywki gracze łączą ze sobą trasy kolejowe Europy – robi się to przy użyciu wagoników, a za połączenie płaci się kartami pociągów. Zamysł całej planszówki opiera się na mapie, będzie więc idealna, aby podszkolić się z geografii lub wyznaczyć cel prawdziwej podróży.

2. Gierki małżeńskie

Ten wariant planszówki przeznaczony jest dla dorosłych – pod warunkiem, że osoby te mają do siebie dystans. Gra zawiera w sobie zadania i wyzwania, dzięki którym para może sprawdzić, jak dobrze się zna i przekonać się czy są do siebie dopasowani. Zwycięstwo w tej grze sprawia nie tylko satysfakcję, ale wiąże się z realną nagrodą, jaką jest specjalny voucher, który można zrealizować w każdej chwili.

1. Monopol

Bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier planszowych na świecie jest oczywiście Monopol. Zasady rozgrywki są bardzo proste. Każdy gracz dostaje od bankiera banknoty, a następnie poruszając się po planszy kupuje za nie nieruchomości, ulice, dworce oraz inne obiekty znajdujące się na planszy. Pobierając czynsze pomnaża swój majątek, a całą rozgrywkę wygrywa najbogatszy.

Jeśli żadna z propozycji nie przypadła Ci do gustu, to zajrzyj o oferty Media Expert https://www.mediaexpert.pl/zabawki, gdzie również znajdują się pomysły na inne, ciekawe prezenty.

Informacja prawna