Dobry materac w Opolu – jak dobrać odpowiedni?

Dobry materac w Opolu - jak dobrać odpowiedni?

Aranżacja sypialni to bardzo ważna sprawa. To właśnie w tym miejscu spędzasz aż 1/3 swojego życia. Ważny jest kolor ścian, ułożenie mebli, wszelkiego typu dodatki, odpowiednio duże łóżko oraz dobry materac. Ten ostatni odgrywa ogromną rolę w trakcie Twojego wypoczynku. Jaki materac więc będzie dla Ciebie idealny? Gdzie w Opolu kupisz dobry materac? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które powinny pomóc Ci w wyborze produktu dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kryteria doboru materaca w Opolu

Oferta materacy, na przykład na portalu Materace Opole, jest niezwykle szeroka. Dlatego wybór odpowiedniego produktu może wydawać Ci się dość skomplikowany. Dzięki poniższym kryteriom powinieneś nie mieć z tym problemu.

Po pierwsze rozmiar. Na samym początku musisz ustalić wielkość materaca. Jeżeli ma to być produkt dla jednej osoby, to minimum jego szerokości wynosi 70 cm, a dla dwóch osób jest to już 140 cm. Aczkolwiek szerokość materaca jest także zależna od tego, czy podczas snu wiercisz się w łóżku. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to wybierz szerszy produkt. Oprócz szerokości ważna jest również jego długość. Przyjmuje się, że materac powinien być co najmniej 20 cm dłuższy od osoby, która na nim śpi.

Drugie kryterium to twardość materaca. Kryterium to dzieli się na 4 kategorie, a są nimi:

  • H1 – miękki materac przeznaczony dla osób, których waga nie przekracza 60 kg;
  • H2 – średnio twardy materac dla osób ważących od 60 do 80 kg;
  • H3 – twardy polecany osobom ważącym od 80 do 100 kg;
  • H4 – bardzo twardy materac dedykowany osobom, których waga przekracza 100 kg.

Twardość materaca jest szczególnie istotna dla komfortu Twojego snu. Źle dobrany produkt, może być także powodem schorzeń kręgosłupa. Więcej na ten temat możesz przeczytać na portalu zdrowykregoslup.pl.

Z czego może być wykonany materac?

Kolejnym aspektem jest dobór komponentu, z jakiego Twój materac ma być wykonany. Sklepy w Opolu oferujące materace szwedzkiej marki Hilding proponują materace:

  • wykonane z pianki lateksowej – wysoce elastyczne, polecane dla par o dużej różnicy wagowej oraz dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa;
  • wykonane z pianki termo-elastycznej – reagują na ciepłotę ciała i idealnie dopasowują się do Twojej sylwetki i zmniejszają wszystkie punkty nacisku na kręgosłup;
  • wykonane pianki wysokoelastycznej – mają właściwości antyalergiczne, ze względu na otwarto-komórkową strukturę, są niezwykle elastyczne i sprężyste;
  • sprężynowe – wyprodukowane z różnego rodzaju sprężynek, które zapewniają wysoką elastyczność i komfortowy sen, ponieważ każda z nich pracuje indywidualnie;
  • hybrydowe – wielofunkcyjne produkty, łączące najlepsze walory materacy piankowych i sprężynowych. Są to uniwersalne produkty, więc najczęściej stanowią wybór par, których różnica wagi jest znaczna.

Kryteria doboru materaca w Opolu

Gdzie kupić dobry materac?

Wiesz już, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego dla Ciebie materaca. Teraz musisz udać się do salonu oferującego produkty marki Hilding i kupić swój materac spełniający Twoje oczekiwania. Zakładając, że mieszkasz w województwie opolskim, to możesz sprawdzić adresy tych sklepów na portalu Materace Opole. Jednak w przypadku, gdy do Opola Ci nie po drodze, ponieważ mieszkasz na przykład na Śląsku, to sprawdź adresy salonów z materacami, wpisując w wyszukiwarkę Materace Ruda Śląska. Szwedzki producent materaców postarał się o to, żeby jego klienci z całej Polski mieli łatwy dostęp do salonów z jego artykułami.

Informacja prawna