Jak wspierać GOPR? Możesz to zrobić, kupując odzież termoaktywną!

Śnieg, deszcz, grad, przenikliwe zimno lub palący upał – dla nich nie ma znaczenia, jaka pogoda panuje za oknem. Kiedy są potrzebni, ruszają na pomoc, penetrując najdalsze zakątki naszych gór. Ratownicy GOPR od wielu lat są w Polsce utożsamiani z odwagą, poświęceniem i wyjątkową sprawnością fizyczną. Jeśli chciałbyś wesprzeć GOPR, teraz możesz to zrobić bardzo prosto – kupując odzież termoaktywną!

Kiedy odzież ma znaczenie

To naturalne, że kiedy działasz w wyjątkowych warunkach, czasem w skrajnych temperaturach i niesprzyjającej pogodzie, musisz odpowiednio chronić swoje ciało. Ratownicy GOPR, oprócz masy niezbędnego sprzętu, muszą także mieć pewność, że mogą liczyć na swoje ubranie. Odzież GOPR to zawsze najlepszej klasy bielizna i odzież termoaktywna, dostosowana do specyfiki pracy ratowników. Obecnie dostarczana jest  przez renomowaną markę Brubeck, która słynie chociażby z wykorzystania wełny merynosów.

Czym jest popularna wełna merino? To specjalny rodzaj wełny uzyskiwany ze strzyżenia australijskich owiec. Cała tajemnica tkwi w strukturze surowca, który dzięki wytwarzaniu specjalnych „kieszonek” zatrzymujących powietrze tworzy znakomitą warstwę izolacyjną, która jednocześnie doskonale odprowadza wilgoć i ciepło. To dlatego wełna z merynosów jest coraz powszechniej wykorzystywana przy produkcji bielizny i odzieży termoaktywnej. Odzież GOPR również korzysta z tej technologii.

Wspieram GOPR – akcja godna polecenia

Jednak Brubeck nie zatrzymał się tylko na wyposażeniu ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w niezbędną w ich pracy odzież. Marka wspiera GOPR także finansowo, a konkretnie przeznacza cały dochód ze sprzedaży czapki sygnowanej logo organizacji właśnie na jej konto. Cała akcja „Wspieram GOPR” opatrzona jest między innymi popularnym hasztagiem #jestemzgor, dzięki czemu każdy kupujący może jeszcze mocniej identyfikować się z ratownikami wykonującymi tak ciężką, wymagającą, ale jednocześnie niezwykle potrzebną pracę.

Oczywiście specjalna czapka akcji Wspieram GOPR również korzysta z wełny merino. Poza tym jest bardzo lekka, elastyczna i wykonana w technologii bezszwowej. Wszystko po to, by nie tylko bez zarzutu spełniała swoje zadanie główne zadanie, jakim jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale też była maksymalnie wygodna w noszeniu.

Informacja prawna