Jak dobierać nieduże stoliki – styl skandynawski

Nieduży stolik to mebel, który można znaleźć niemalże wszędzie. To, że jest on często jednym z wielu w danym pomieszczeniu niej oznacza, że ma być pominięty i na jego odpowiedni wybór należy poświęcić znacznie mniej czasu. Specjaliści z zakresu aranżacji pomieszczeń są zgodni, ze każdy nawet najmniejszy element ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy. Dlatego nawet nieduży stolik powinien być starannie wybrany z e zwróceniem uwagi na wszystkie szczegóły. Pośród bardzo wielu ich wzorów na rynku jednym z częściej wybieranych na pewno jest styl skandynawski, i stoliki w nim utrzymane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jasne barwy i surowa forma

Styl skandynawski to pewne charakterystyczne cechy, które nie tylko dają możliwość odróżnienia go od innych ale także sprawiają, że meble doskonale można komponować z innymi. Na pierwszym miejscu na pewno należy postawić przede wszystkim surowość, bowiem meble w stylu skandynawskim to bardzo proste firmy. W przypadku stolików to zazwyczaj prosty blat i nogi, często ustawione w stosunku do niego pod pewnym kątem. Ponadto blaty produkuje się w niezwykle wielu przypadkach z naturalnych materiałów, czyli z drewna, zaś nogi ze stali, co daje bardzo interesujące efekty końcowe. Jeżeli meble skandynawskie produkowane są w kolorach innych niż naturalne barwy materiałów stosowanych do ich produkcji, to są to jasne i pastelowe kolory, które sprawiają, że bez problemu można je dopasować do praktycznie każdej aranżacji. Dominują barwy takie jak biel, szarość i odcienie błękitu. Dlatego też stolik skandynawski bardzo ciekawie prezentuje się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, które utrzymane są często właśnie w takich barwach. Zestawienie stolików z drewna z surowością ścian z betonu to interesujący efekt i daje możliwość wprowadzenia do wnętrz sporej dozy ciepła i przytulności.

Jak dobierać odpowiedni stolik

Na wybór odpowiedniego stolika składa się bardzo wiele różnych elementów. Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać jego wielkość, małe stoliki to możliwość wyboru pomiędzy stolikami kawowymi jak również wyższymi stołami, jednak o mniejszej powierzchni blatu. Ponadto bardzo często gdy chodzi o wymiar stolika narzuca to przede wszystkim wymiar danego pomieszczenia w niektórych bowiem nie ma możliwości zastosowania większych mebli. Jednakże rosnąca ilość oferowanych przez producentów mebli stolików sprawia, że bez problemów można obecnie wyszukać najbardziej odpowiednie dla siebie, dobrane nie tylko pod względem rozmiaru, ale również koloru czy materiału.

Informacja prawna