Wybieramy najlepsze buty snowboardowe na zbliżający się sezon

Miłośnicy jazdy na desce snowboardowej z pewnością już nie mogą doczekać się pierwszych mroźnych dni i opadów śniegu. Nim sezon się rozpocznie warto jednak zajrzeć do posiadanego sprzętu i sprawdzić, czy jakiś z jego elementów nie wymaga wymiany. Może okazać się na przykład, że nasze buty snowboardowe nie są już tak wygodne i nie spełniają naszych oczekiwań – sprawdźmy więc, na jakie warto postawić w tym sezonie.

Buty snowboardowe dopasowane do stóp użytkownika

Jeżeli wcześniej nie posiadaliśmy butów snowboardowych, przed ich zakupem powinniśmy zmierzyć nasze stopy, by wiedzieć jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. Pomiaru najlepiej jest dokonać przy ścianie, na której będziemy mogli oprzeć koniec kartki, na której staniemy oraz końce naszych pięt. Gdy tak się ustawimy, możemy zaznaczyć na kartce koniec najdłuższego palca – wynik w milimetrach to rozmiar, jaki będzie dla nas odpowiedni. Uzyskane dane możemy także zweryfikować z obuwiem noszonym na co dzień, na którym również znajdziemy długość wkładki. Osoby, które już jeździły na snowboardzie i posiadały własną parę obuwia mogą zasugerować się jej rozmiarem.

Wybierając model dla siebie należy także sprawdzić, czy są to buty snowboardowe damskie, czy buty snowboardowe męskie. Pomiędzy nimi znajdziemy nie tylko różnice anatomiczne, jak węższa cholewka modeli dla kobiet, ale i w sposobie ocieplenia. Znaczenie ma także jakie buty snowboardowe dziecięce wybieramy dla naszej pociechy. Tu również warto stawiać na modele markowe, pochodzące z ofert renomowanych producentów, by zapewnić swojemu dziecku wygodę i najlepsze wrażenia w czasie nauki.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

 

Dobrze zgrany zestaw snowboardowy

Buty snowboardowe poza dopasowaniem do użytkownika muszą się także dobrze zgrywać z resztą naszego sprzętu snowboardowego. Z zasady wybieramy deski, wiązania i buty o zbliżonym do siebie (a najlepiej identycznym) flexie, dzięki czemu jesteśmy w stanie czerpać maksimum z właściwości naszego snowboardu. Twardość obuwia wybieramy także pod względem naszych umiejętności i obieranych tras. Im bardziej doświadczeni jesteśmy, tym twardsze powinny być nasze buty snowboardowe. W przypadku wyboru całego kompletu snowboardowego najlepiej poradzić się specjalisty w renomowanym sklepie ze sprzętem snowboardowym, by mieć pewność, że będzie on dobrze dopasowany do naszych możliwości i oczekiwań.

Markowe buty snowboardowe w SnowShop

Jednym z godnych zaufania sklepów snowboardowych jest mieszczący się w stolicy i trójmieście, a także dostępny przez internet sklep SnowShop. W jego ofercie znajdziemy produkty znanych i cenionych na całym świecie marek, takich jak Burton, Ride, DC czy K2 Sports. Dodatkowo, w sklepach SnowShop spotkamy doświadczonych doradców, którzy zawsze profesjonalnie doradzą nam w kwestii doboru sprzętu, odzieży i akcesoriów przydatnych do sportów zimowych. Buty snowboardowe Warszawa znajdziemy w placówkach tego sklepu mieszczących się przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Buty snowboardowe Gdańsk można kupić w SnowShopie mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Przez internet również możemy dokonać zakupu nowego modelu – buty snowboardowe online znajdziemy na stronie snowshop.pl.

Wybierając nowe buty snowboardowe warto zadbać o to, by były one dopasowane zarówno do nas, jak i reszty naszego sprzętu. Dzięki temu wyciągniemy maksimum możliwości z wybranej deski snowboardowej i będziemy doskonale się bawić. Zakupy z pomocą specjalisty pomocą znaleźć idealne buty snowboardowe i zapewnią komfort i wydajność, jakich oczekiwaliśmy.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Informacja prawna