Ból głowy zamiast sexu – jak sobie z tym poradzić?

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 Ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Praca, domowe obowiązki, zmęczenie i wieczny ból głowy. Sytuacja, w której partnerka kolejny raz odmawia seksu, wydaje się trudna. Bardzo wielu mężczyzn zaczyna zastanawiać się co z nimi nie tak. Niestety, ale jest to najczęściej impuls do zdrady, w końcu szukają potwierdzenia swojej męskości u innej kobiety, skoro ich własna cierpi na chroniczny ból głowy.

Poszukaj problemu

Przede wszystkim, należy zastanowić się nad powodem. Wielu mężczyzn nie jest w stanie dostrzec licznych obowiązków domowych, które spadają na kobiety. Panowie wracają z pracy do domu, podczas gdy dla pań to powrót do kolejnych obowiązków. W domu należy posprzątać, wstawić pranie, zrobić obiad, ale również zająć się dzieckiem. Gospodynie domowe mają znacznie więcej obowiązków, niż się wydaje. Dlatego sprawdzając, jak wygląda plan dnia swojej kobiety, można będzie przeanalizować jej zmęczenie, które tłumaczy bólem głowy.

Kolejną kwestią jest rutyna, ponieważ to właśnie ona skutecznie zabije każdy sex. Szczególnie jeśli mężczyzna myśli jedynie o swoich potrzebach, zapominając, że kobiety potrzebują więcej czasu. Szybki numerek? Oczywiście jest w porządku, ale nie zawsze. Należy pamiętać, że kobieta potrzebuje znacznie więcej czasu, by poczuć się zaspokojoną, nie tylko w trakcie, ale również po stosunku. Warto jest poświęcić czas partnerce, gdyż w ten sposób buduje się więź i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście problemem mogą być kłopoty finansowe, mieszkaniowe i inne. Mężczyźni oddzielają sex od reszty, natomiast u kobiet wszystko ze sobą się łączy. Poczucie bezpieczeństwa to konieczność, by pójść z mężczyzną do łóżka.

Znajdź rozwiązanie

Dla każdego powyższego problemu można znaleźć rozwiązanie. Przede wszystkim w przypadku nadmiaru obowiązków domowych, które spadają na partnerkę, warto jest rozdzielić je na dwoje. Związek to dwie osoby, dlatego powinny sobie pomagać na każdej płaszczyźnie. Jeżeli partnerka każdego dnia sprząta mieszkanie, można zachęcić wszystkich domowników, by sprzątali po sobie. W ten sposób odciąży się jedną osobę w codziennych obowiązkach, natomiast w sobotę można będzie wspólnie przeprowadzić porządki.

Rutynowy lub – co gorsza – szybki sex to również problem, który można rozwiązać. Wystarczy poświęcać więcej czasu drugiej osobie. Bardzo często dłuższa gra wstępna będzie mogła zdziałać prawdziwe cuda.

Problemy, z którymi się spotykamy, również mogą wpływać na obniżenie libido. Tutaj niezbędna jest rozmowa. Warto jest zapewniać partnerkę, że znajdziemy rozwiązanie. Przede wszystkim pomocne będzie dawanie poczucia bezpieczeństwa, troski, gdyż od tego zależy cały związek.

Przeczytaj także artykuł: Jak poprawnie założyć prezerwatywę

Rozmawiaj, rozmawiaj, rozmawiaj

Nie ma dobrego związku, bez regularnych rozmów. Każdy związek to ciągła rozmowa, budowanie więzi i przede wszystkim umacnianie jej. Dlatego należy rozmawiać każdego dnia, gdyż tłumione uczucia czy drobne urazy z czasem nabiorą znacznie większego znaczenia. Problemy rozwiązywane na bieżąco to umacnianie związku. Kobieta, która ma oparcie w swoim mężczyźnie, czuje się znacznie pewniejsza siebie, bardziej dowartościowana, a tym samym znacznie chętniej oddaje się przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wieczór kawalerski na sportowo – co warto wybrać?

Wieczór kawalerski to dla wielu mężczyzn niezwykłe wydarzenie. Jest to bowiem ostatni moment bycia kawalerem, a więc warto pokusić się o kreatywność, sprawiając, aby wieczór ten był wyjątkowy i zapamiętany do końca życia przez pana młodego. Jak sprawić, aby właśnie ten wieczór przeszedł do historii i był wspominany po latach jako niezwykłe wydarzenie? Sposobów na spędzenie go jest wiele. Często mężczyźni decydują się na niezapomnianą zabawę w sportowym stylu. Dlatego też paintball czy tory gokartowe cieszą się niemalejącą popularnością własnie w tym czasie. W klimatach sportowych świetnie sprawdzają się także różnego rodzaju escape roomy czy ścianki wspinaczkowe. Wielu mężczyzn decyduje się także na zabawę w wynajętych limuzynach, autobusach imprezowych czy też podczas ekskluzywnego rejsu. Jest to świetny sposób na integrację i szaleństwo w rytmach ulubionej muzyki. Dobrze zaopatrzony barek i catering to elementy, których nie może zabraknąć podczas takiego wydarzenia. Warto sprawić, aby wieczór kawalerski pozostał w pamięci jako niezwykłe wydarzenie, które trudno będzie przebić czymkolwiek. (więcej…)

Każdemu rozwodowi towarzyszą ogromne emocje: ból, stres, zdenerwowanie, niedowierzanie. Część osób traktuje rozstanie z małżonkiem jako koniec pewnej epoki w życiu, a część wręcz przeciwnie – jako początek czegoś nowego, kolejny rozdział. Jak przeżyć rozwód, by jak najszybciej i jak najmniej inwazyjnie powrócić do normalnego trybu życia? (więcej…)

W polskim społeczeństwie związki z dużą różnicą wieku rzadko spotykają się ze zrozumieniem. Znacznie częściej partnerzy muszą zmierzyć się z kłopotliwymi pytaniami, złośliwymi komentarzami i brakiem wiary w to, że ich związek przetrwa. A jak jest w rzeczywistości? Czy taki związek ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość, czy z góry jest skazany na porażkę? (więcej…)

Jedną z najważniejszych kwestii, które trzeba obowiązkowo rozstrzygnąć w momencie dzielenia opieki nad dziećmi między dwojgiem rozwodzących się rodziców, jest wysokość alimentów. Kwota, którą co miesiąc trzeba wpłacać na konto rodzica sprawującego bezpośrednią opiekę nad dzieckiem może być zróżnicowana, jednak w każdym przypadku przy ustalaniu jej bierze się pod uwagę zarówno potrzeby dziecka, jak i realne możliwości finansowe i dochody rodzica, który będzie płacił alimenty. (więcej…)