Rodzaje dezynfekcji – Sprawdź już teraz!

Od wielu miesięcy głośno mówi się o obowiązku dezynfekcji zarówno osobistej, poprzez odkażanie rąk, jak też dezynfekcji powierzchni i przedmiotów. Definicja ta obejmuje szereg czynności mających na celu eliminację wszelkich mikroorganizmów wywołujących choroby, grzybów itp. W przeciwieństwie do wyjałowienia, dezynfekcja nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe drobnoustrojów, jednak jest już powszechnie stosowana.

Wyróżnia się następujące formy odkażania:

  • fizyczna
  • chemiczna
  • termiczna
  • termiczno-chemiczna.

Dobór odpowiedniej metody odkażania zależy od powierzchni na której ma być zastosowana, stopnia skażenia, warunków środowiska. Warto wziąć też pod uwagę czas oddziaływania środka odkażającego, jego stężenie i rodzaj, by zapewnić jak najbardziej efektywny proces.

Dezynfekcja – gdzie stosować

Wirus Covid-19, znany jako koronawirus, wymusił na wielu instytucjach, nie tylko tych związanych z ochroną zdrowia, przeprowadzanie działań dezynfekujących. Nikogo już nie dziwi odkażanie biur, szkół, przedszkoli, mieszkań i domów. Zaraz obok regularnego mycia i odkażania rąk staje się to powszechne i naturalne.

Dezynfekcję przeprowadza się również w pomieszczeniach, w których znajdował się zmarły, w zakładach farmaceutycznych, laboratoriach, zakładach spożywczych, rolnych, w hotelarstwie, gastronomii i obiektach rekreacyjnych jak baseny i siłownie. Odkaża się powierzchnie i przedmioty narażone na działanie mikroorganizmów ale też stosuje się dezynfekcję profilaktyczną.

Dezynfekcja Lubin – jak wybrać firmę?

Protect24 to dolnośląska firma, którą cechuje ponad 10 lat doświadczenia oraz zadowolenie klientów. Pracownicy ciągle poddawani szkoleniom świadczą profesjonalne usługi w zakresie dezynfekcji, dezynsekcji, ozonowania oraz deratyzacji.

Każdy klient, nieważne czy to instytucja, firma czy osoba prywatna, traktowani są indywidualnie. Dla Protect24 nie ma rzeczy niemożliwych, zapewniają bezpieczeństwo, szybkość działania i dyskrecję. Wszystko to z zachowaniem dbałości o środowisko, co również jest niezwykle istotne. Dbanie o higienę i czystość to podstawowy krok dla zapobiegania epidemii. Zagrożenie jest poważne, więc na poważnie należy podejść do tego tematu. Samowolne odkażanie może przynieść negatywne skutki lub zupełnie może nie spełnić swojej funkcji. Protect24 należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, posiada Europejski Certyfikat CEPA, co czyni go godnym zaufania.

Informacja prawna