Mieszkanie dla singla – stwórz swoje idealne miejsce w Krakowie

Podobno w Krakowie czas płynie inaczej, nikt się nie śpieszy, a urokliwe zakamarki miasta zawsze pełne są spokojnie relaksujących się osób. Ale jak wygląda tutaj kwestia samotnego życia? Czy Kraków jest odpowiednim miastem dla singla lubiącego spędzać wieczory na mieście? Które dzielnice miasta należą do tych bardziej rozrywkowych, a które są lepsze dla fanów spokojnego życia? Podpowiadamy.

Kraków – jaka dzielnica jest idealna dla singla?

Odpowiedź jest prosta – nie da wymienić się jednej dzielnicy miasta, która będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego singla. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Tak jak każde duże miasto w Polsce, tak i Kraków składa się z kilkunastu dzielnic, które różnią się od siebie nie tylko odległością od centrum, ale również całą infrastrukturą i atrakcjami dla mieszkańców. Jeśli zastanawiasz się, w jakiej dzielnicy zamieszkać to musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • mieszkanie w kamienicy czy nowe mieszkanie w Krakowie?
  • spokój i cisza czy ulice pełne restauracji i barów?
  • nieograniczona zieleń i las czy parki w centrum miasta?
  • mieszkanie z parkingiem czy darmowa strefa miejska?

Mieszkanie dla singla ceniącego spokój i ciszę

Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie spokojny tryb życia, to świetnym wyborem będą następujące dzielnice: Salwator, Bronowice i Dębniki. Każdą z nich cechuje zieleń, sporo miejsc do parkowania (nie wszystkie jednak objęte są darmową strefą miejską). Salwator jest świetnie skomunikowany z centrum miasta, a bliska lokalizacja Kopca Kościuszki oraz świetny dostęp do tras rowerowych umożliwia odpoczynek na łonie natury. Bronowice będą idealną dzielnicą dla singla, któremu towarzyszy czworonożny przyjaciel — znajduje się tam sporo wybiegów dla psów. Dębniki będą natomiast świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących ciszę i spokój. Jak widać, nowe mieszkania w Krakowie nie muszą znajdować się tylko na obrzeżach miasta, ale również w świetnie skomunikowanych dzielnicach.

Mieszkanie dla osoby lubiącej wieczorne wyjścia

Tutaj mamy dwóch największych, dzielnicowych konkurentów: Kazimierz i Podgórze. Obie dzielnice są ulokowane w centrum, gdzie na każdym rogu czekają na nas gwarne i pełne ludzi, dobrego jedzenia i alkoholu miejsca. Jednak warto pamiętać o tym, że minusem mieszkania w wymienionych dzielnicach jest często brak nowego budownictwa – jeśli interesują nas nowe mieszkania w Krakowie zdecydowanie lepiej wybrać inne lokalizacje.

Mieszkanie w Krakowie w towarzystwie natury

Nowe mieszkania w Krakowie często ulokowane są w dzielnicach przy granicy miasta, mowa o Mogilanach, Zielonkach, Woli Duchackiej, Bielanach czy Modlniczce. Jeśli jesteś fanem natury, to zdecydowanie warto zainteresować się nieruchomościami w wymienionych lokalizacjach. Mieszkanie dla singla nie musi w końcu oznaczać kawalerki na krakowskim rynku – warto zastanowić się nad swoimi potrzebami.

Mieszkanie dla singla-kawalerka?

Jeśli nie planujesz powiększania rodziny i świetnie czujesz się w swoim towarzystwie, to kawalerka może być najlepszym wyborem. Ale warto zwrócić również uwagę na mieszkania dwupokojowe, często są bardziej komfortowe. Jeśli wybierzesz mieszkanie niezlokalizowane w ścisłym centrum, to możesz liczyć na niższą cenę. Pamiętaj, przed wyborem mieszkania w Krakowie najpierw zastanów się, czego potrzebujesz!

Informacja prawna