Pasta polerska do lakieru — czy warto jej używać?

Zdecydowana większość właścicieli samochodów chce, by ich pojazd prezentował się jak najlepiej. Jego częsta eksploatacja skutkuje naruszeniem karoserii, którą trzeba później odświeżać. Służą do tego różne akcesoria, a jednym z nich jest pasta polerska do lakieru. Chcesz dowiedzieć się o tym produkcie nieco więcej? Świetnie się składa, bo w tym artykule rozkładamy go na czynniki pierwsze. Czytaj dalej!

Pasty polerskie agresywne

Pierwszą grupą past polerskich do lakieru, o których warto wspomnieć, są pasty agresywne. Służą one do usuwania największych defektów — np. takich, które powstają na skutek kontaktu z innym samochodem. To, co je wyróżnia, to duży współczynnik ścieralności. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu oraz takiego produktu będziesz w stanie w szybki sposób usunąć z karoserii Twojego auta nawet największe i najgłębsze rysy. Jeśli więc z jakiegoś powodu na Twoim samochodzie powstał duży ubytek lakieru — skorzystaj właśnie z takiego preparatu.

Pasty uniwersalne

Największą popularnością cieszą się jednak produkty uniwersalne. Taka pasta polerska do lakieru jest bowiem w stanie uporać się ze zdecydowaną większością rys powstałych na karoserii. Rzadko kiedy bowiem zdarza się, że defekt jest na tyle wyraźny, że trzeba sięgnąć po coś mocniejszego. Z takich preparatów korzysta się podczas rutynowego odświeżania lakieru, przygotowywania auta do sprzedaży czy tworząc niejako podkład pod dalsze prace. Uniwersalne pasty nadają powierzchni połysk i usuwają mniej inwazyjne rysy. Jeśli więc z lakierem na Twojej karoserii nie stało się coś naprawdę złego — taki wybór powinien być optymalny.

Pasty wykończeniowe

Jeśli zależy Ci na tym, by doprowadzić lakier na swoim aucie do perfekcji, to przyda Ci się odpowiednio dobrana pasta wykończeniowa. Jest to produkt umożliwiający nadanie karoserii samochodu ostatecznego blasku i przywrócenie jej wyglądu jak najbardziej zbliżonego do oryginalnego. Pasta tego typu pozwala usunąć z powierzchni karoserii wszelkie niewielkie defekty, które nadal mogą być widoczne po skorzystaniu z past omawianych powyżej. Wielu kierowcom wystarczy zastosowanie produktu uniwersalnego. Niektórzy są jednak wyczuleni na punkcie swojego lakieru do tego stopnia, że chcą osiągnąć w polerowaniu perfekcję. W takim przypadku warto sięgnąć właśnie po pastę wykończeniową.

Woski ochronne – zabezpieczenie na przyszłość

Jeśli chcesz, by efekty Twojej pracy były odpowiednio chronione, to warto zakończyć proces polerowania nałożeniem specjalnego wosku. Preparat tego typu zabezpiecza karoserię przed łapaniem brudu. Ponadto usprawnia on odprowadzanie wody oraz podkreśla połysk uzyskany podczas polerowania.

Informacja prawna