Moda XXL – jak wybrać zimową kurtkę?

Wybór jesiennej lub zimowej kurtki w rozmiarze XXL nie należy do łatwych. Podpowiadamy zatem, jakie cechy kurtki dla puszystych należy brać pod uwagę. Co nam doda, a co odejmie kilka zbędnych kilogramów?

Nieustannie modne są parki

Szukający optymalnej kurtki dla puszystych powinni w szczególności zainteresować się parkami. To modele odzieży wierzchniej modne już od kilku sezonów. Swoją popularność zawdzięczają z pewnością uniwersalnemu krojowi. Sprawdzą się zarówno do sportowych, jak i casualowych stylizacji. Parki w klasycznej wersji sięgają mniej więcej połowy uda, posiadają ściągacz w pasie oraz duży kaptur. Wypełnione są najczęściej naturalnym lub syntetycznym puchem. To dobre kurtki dla puszystych, ponieważ obecność ściągacza pozwala na odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dodatkowo długość do połowy uda ukrywa pewne mankamenty. Mężczyźni o nieco większych gabarytach wyglądają w nich naprawdę dobrze.

Kurtka na oficjalne wyjścia

Na eleganckie wyjścia najlepiej sprawdzi się natomiast prosta kurtka do kolan. Ta długość, podobnie jak w przypadku parki, pozwoli na ukrycie nieco większej wagi. Nie zaburzy też proporcji ani u niższych, ani u nieco wyższych mężczyzn. Lepiej wybierać też kurtkę z pojedynczym zestawem guzików. Dwurzędówki mogłyby bowiem niestety podkreślić „mięsień piwny”. Jedna linia zapięcia zawsze wysmukla sylwetkę i dodaje lekkości. Nie polecamy też modeli z bardzo rozbudowanymi kołnierzami. Najlepiej postawić na klasyczne wersje kurtki dla puszystych.

Odpowiedni kolor kurtki dla puszystych

Wybierając kurtki dla puszystych, należy również zwrócić uwagę na jej kolor. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na sportową, czy też elegancką wersję, lepiej sprawdzą się stonowane kolory. Jak powszechnie bowiem wiadomo, czarny wyszczupla. No ale oczywiście nie tylko czarny kolor odejmie nam kilka kilogramów. Tę funkcję spełni też ciemny brąz, zieleń, granatowy, grafitowy i inne, podobne odcienie. Na szczęście właśnie w tych wersjach kolorystycznych kurtki dla puszystych występują najczęściej. Można zatem uniknąć wielogodzinnego „krążenia” po galeriach handlowych.

Warto postawić na wysoką jakość materiału

No i oczywiście nie można zapominać o solidnym materiale i odpowiednim wypełnieniu. Ta reguły sprawdza się nie tylko przy wyborze kurtki dla puszystych, ale również wszelkich innych. Warto dorzucić „kilka groszy” i cieszyć się wysoką jakością kupionej kurtki. Kiepskiej jakości materiał spowoduje, że nie będziemy zadowoleni z zakupu, a dodatkowo po jednym sezonie wymienimy kurtkę na inny model. Żadna w tym oszczędność.

Informacja prawna