Jesienne nowości, czyli poznajcie fajne pomysły na stylizację zarostu, które pasują każdemu mężczyźnie

Jest wielu entuzjastów zarostu, którzy poszukują nowości dla brodaczy. Jeżeli chcesz zmienić styl Twojego zarostu, to podamy Ci kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Poznaj jesienne nowości i pomysły na fajną stylizację zarostu, który pasuje każdemu mężczyźnie.

Połączenie koziej bródki z pełną brodą

Zacznijmy od czegoś, co już jakiś czas temu obecne było w trendach, a mianowicie od połączenia koziej bródki z pełną brodą. W tym przypadku mocno trymowana broda, łączy się z wyraźnym geometrycznym paskiem na podbródku i delikatnie opadającym wąsem. Trzeba pamiętać, że w tym przypadku broda na bokach jest krótsza, natomiast gęstsza jest na samej linii podbródka i razem z paskiem na środku tworzy kształt przypominający kotwicę. Aby wykonać taką brodę musisz zapuścić najpierw przynajmniej kilkudniowy zarost. Potrzebny będzie też zestaw do golenia dla mężczyzn, bo musisz pozbyć się znacznej części zarostu z policzków. Trymer pomoże Ci uzyskać optymalny kształt i długość w przypadku boków brody. Sięgnij też po specjalnie wyprofilowany grzebień do brody, który ułatwi Ci pracę.

Cienki wąs i krótka bródka na samej linii podbródka

Kolejna propozycja to cienki lekko opadający wąs, a do tego krótka, prosta bródka na samej linii podbródka, a dokładnie w dolnej części. Obecnie można zobaczyć wielu młodych mężczyzn z takim zarostem. Aby go wystylizować sięgnij po zestaw do golenia zawierający krem do golenia, a także pędzel do golenia, albo krem do golenia i balsam po goleniu. Najlepiej jeśli wybierzesz kompletny zestaw zawierający wszystkie trzy elementy, np. od Proraso. Do tego potrzebna ci będzie jeszcze dobra maszynka do golenia. Polecamy model na żyletki z wymiennymi ostrzami. Do cienkiego zarostu wybierz maszynkę z zamkniętym ostrzem, a do grubego – z otwartym.

Wyprzedź innych i wybierz stylizację brody, która modna będzie w 2023 – wycięte linearne wzory na głowie połącz z tymi na brodzie

Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję o której być może jeszcze nie słyszałeś. Mowa o wyciętych liniach na brodzie. Pewnie słyszałeś o hair tatoo, czyli wycinaniu wzorków na głowie. Otóż w kolejnym roku modne będzie wycinanie linearnych wzorów także na brodzie. Jeśli na twoich krótko przyciętych włosach wycięte są dwie równoległe linie, to na brodzie także może pojawić się takie wycięcie z boku. Będzie ono kontynuacją tego na bokach włosów tuż pod uchem. Można też postawić na wyraźne linie i połączenie kanciastego cięcia na głowie z idealnymi łukami na brodzie od strony policzków i ich lustrzanym odbiciem od strony ucha. W tym przypadku całość może podkreślić podwójne wycięcie na brodzie i na włosach za uchem. Dobry trymer w przypadku takiej brody albo częste wizyty u barbera to podstawa.

Broda typu Spartan, czyli gęsta broda w literę u i opadający wąs

Na pewno ciekawą propozycją dla mężczyzn, którzy mogą pochwalić się gęstym zarostem jest broda typu Spartan. W tym przypadku w przeciwieństwie do połączenia koziej bródki z pełną brodą, cała broda ma ten sam kształt. Zatem na policzkach tworzy łagodny łuk, który biegnie tuż pod ustami, a na brodzie może tworzyć podobny kształt albo bardziej szpiczasty, co pozwala wydłużyć optycznie twarz i świetnie sprawdza się dla mężczyzn o okrągłej twarzy. Całości towrzyszy grubszy opadający wąs łączący się z linią brody. Jeśli mężczyzna ma podłużną twarz taką brodę powinien utrzymywać po prostu krótką. Zestawy do golenia w przypadku tak gęstej brody nie będą bardzo eksploatowane, ale jednak trzeba dbać o zachowanie wszystkich linii i przycinanie brody. Na pewno sprawdzi się balsam do brody, który nawilży gęste włosy.

Hipsterska broda, czyli propozycja dla najbardziej wytrwałych

Dla tych, którzy mają gęsty zarost, a przy tym chcą się wyróżniać polecamy brody hipsterskie. Do takiej brody długiej i zaokrąglonej zapuszcza się też długi i zaokrąglony wąs. Tutaj koniecznie trzeba zaopatrzyć się w wosk do wąsów i brody, który będzie codziennie użytkowany do układania tak oryginalnej brody. Na pewno będziesz na siebie zwracać uwagę. Dobierz do epickiej brody krótką fryzurę dopasowaną do Twojego kształtu twarzy albo idź na całość i zapuść włosy do ramion.

Informacja prawna