Jak wynająć samochód HDS na korzystnych warunkach?

Samochody HDS czyli pojazdy wyposażone w specjalistyczny dźwig HDS możemy zobaczyć dzisiaj na wielu placach budowy. HDS czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, takie pojazdy to duże samochody ciężarowe wyposażone w samobieżne dźwigi i żurawie. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, stosowane obecnie na bardzo szeroką skalę przy różnego rodzaju pracach na wysokościach. Osadzenie żurawia na ciężarówce pozwala na dużą mobilność, taki pojazd może bez problemu poruszać się po większości z dróg publicznych.

Oprócz możliwości pracy na wysokości za sprawą HDS, takie pojazdy mają możliwość transportu towarów o dużej masie i o nietypowych wymiarach. Są to m.in. różne materiały budowlane stosowane na szeroką skalę w budownictwie, maszyny czy kontenery. Można powiedzieć, że samochody ciężarowe z HDS https://dzwigamy.com/samochody-z-hds/ spełniają wiele funkcji jednocześnie czyli załadunek, transport i ostatecznie rozładunek czy transport materiałów na wysokości. Do takich operacji nie potrzeba już dodatkowych maszyn czy innych specjalistycznych sprzętów.

Samochody ciężarowe z HDS

Najczęściej spotykanymi rodzajami pojazdów z systemem HDS, to pojazdy z przeznaczeniem:

  • do użytku ogólnego, budowlanego – w takim przypadku, dźwig montowany jest na podwoziu pojazdu, a wysięgnik pracuje pionowo lub poziomo.
  • do wycinki leśnej – tutaj funkcję przenoszenia materiału czyli drewna pełni specjalny chwytak.
  • pojazdy z dźwigami montowanymi za siedzeniem kierowcy – są to pojazdy najczęściej stosowane w transporcie materiałów.

Ogółem takie pojazdy poradzą sobie z większością materiałów stosowanych w budownictwie, z racji na obecność wielkiej skrzyni załadunkowej. Zastosowanie dźwigów HDS usprawnia pracę, nie ma konieczności stosowania innych maszyn. Samochody ciężarowe z HDS sprawdzą się w takich zadaniach jak: załadunki i rozładunki maszyn, stawianie hal, przeładunek kontenerów, różnego rodzaju montaże, pomoc drogowa, stawianie słupów elektrycznych i wiele innych. Przede wszystkim olbrzymią zaletą takich pojazdów jest możliwość pracy na wysokości.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie pojazdów z HDS?

Decydując się na wynajem pojazdu z HDS, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim pojazdy te różnią się zasięgiem ramienia dźwigów. W przypadku, gdy wysokości, z którymi będziemy pracować nie będą zbyt wielkie, nie będzie sensu wynajmować dużego żurawia stosowanego na budowach. To samo tyczy się pojemności i wymiarów skrzyni załadunkowej, a także udźwigu i ładowności pojazdu. Przed wynajmem należy rozważyć zakres wykonywanych prac.

Informacja prawna