Sprawdzone patenty na udane pranie

Obecnie mamy na rynku ogromny wybór środków do prania, których producenci starają się nadążać za nowymi technologiami oraz odpowiadać na coraz nowsze potrzeby konsumentów. Udane pranie to już nie tylko dobry proszek. Dowiedz się, jakie jeszcze patenty możesz do tego wykorzystać.

Proszek i płynne środki do prania

Proszki do prania to najbardziej popularny i najstarszy spośród detergentów do prania. Są dość tanie, jednak nie sprawdzą się w każdej sytuacji ze względu na ich mniejszą rozpuszczalność w wodzie niż w przypadku żelów, płynów bądź koncentratów do prania. Proszki do prania sprawdzą się podczas długich cykli. Płynne środki do prania jak żele i koncentraty rozpuszczają się w wodzie szybciej i do jednego prania wystarczy użyć niewielką jego ilość. Plusem tych środków jest fakt, że są one delikatniejsze dla tkanin i świetnie sprawdzają się do krótkich programów prania.

Pamiętajmy o stosowaniu się do zaleceń producenta. Zbyt duża ilość środka piorącego może sprawić, że nie wypłucze się on z pranych ubrań a także sprawić, że staną się one sztywne i nieprzyjemne w dotyku.

Kapsułki do prania

Piorące kapsułki to wygodny w użyciu detergent, który cechuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie. Wrzucając kapsułkę na dno bębna pralki nie zabrudzimy pojemników w pralce, do których dozujemy płyn lub proszek. Jedna kapsułka wystarczy do wyprania całej pralki ubrań. Są dostępne kapsułki do ubrań czarnych, białych i kolorowych.

Perełki zapachowe i chusteczki piorące

Perełki zapachowe to wynalazek, który ma wzmocnić działanie środków piorących i nadać zapach tkaninom, który może utrzymać się nawet do dwóch miesięcy. Perełki, podobnie jak płyny do płukania, sprawiają, że pranie staje się miękkie i przyjemne w dotyku. Wystarczy wsypać ich odrobinę na dno bębna pralki i załadować pranie. Można je stosować do wszystkich do wszystkich tkanin, bez względu na ich kolor.

Producenci zaproponowali nam także chusteczki piorące, o różnych właściwościach. Są to między innymi chusteczki zapachowe, wybielające oraz chusteczki wyłapujące kolor. Ostatnie z nich wychwytują z wody cząsteczki o intensywnej barwie, tym samym zapobiegając zafarbowaniu pozostałych ubrań. Chusteczki wyłapujące kolor (https://eurochemia.com/78-chusteczki-wylapujace-kolor) to świetny patent na pranie ubrań w kontrastujących ze sobą kolorach jak np. czerwona bluzka w białe kropki. Dodatkowo, zużyjemy mniej wody.

Płyny do płukania

Płyn do płukania to detergent, który stosuje się w celu nadania tkaninom miękkości oraz przyjemnego zapachu. Ich plusem jest także szeroki wybór zapachów, który pozostaje na tkaninach. Wybierajmy taki płyn, który nie ma zbyt silnego zapachu i substancji chemicznych w składzie. W przeciwnym razie mogą wywołać alergię i podrażnienia skóry. W przypadku prania dla dzieci (zwłaszcza noworodków) istotne są hipoalergiczne środki piorące. Niektóre z płynów do płukania wygładzają zagniecenia powstałe podczas prania, co sprawia, że prasowanie staje się dużo łatwiejsze i szybsze.

Orzechy piorące

Orzechy piorące to rozwiązanie ekologiczne. Dzięki naturalnej substancji – saponiny, która zmienia się w pianę w kontakcie z wodą, pozbywamy się zanieczyszczeń z ubrań. polecane dla osób zwracających szczególną uwagę na kwestie ekologiczne. Orzechy piorące są środkiem, który jest naturalnym i pozbawionym substancji zapachowych rozwiązaniem, które sprawdzi się szczególnie dla alergików.

Decydując się na odpowiedni środek piorący, zastanów się, która z cech jest dla Ciebie szczególnie ważna. Słowa producentów umieszczone na opakowaniach traktuj jedynie jako sugestię, a nie główny czynnik decydujący o zakupie.

Informacja prawna