Jak dbać o męskie paznokcie?

Mężczyzna u kosmetyczki to wciąż pewnego rodzaju rzadki widok. Jednak sama świadomość tego, że zadbane paznokcie prezentują się znacznie lepiej, powoduje, że panowie z roku na rok coraz chętniej decydują się na korzystanie właśnie z takich usług. Ponadto w zaciszu własnego domu również można wykonać szereg zabiegów, by móc poszczycić się pięknymi paznokciami. Czasami wystarczy pół godziny, by móc zauważyć znaczącą poprawę.

Wyczyść i działaj

Podstawową kwestią jest oczywiście dokładne wyczyszczenie paznokci, które pozornie wydaje się mało realne. Należy pamiętać o tym, że panowie bardzo często naprawiają samochody, maszyny i chcąc lub nie, mają dłonie, na których zostaje smar. To substancja, która jest uznawana za trudną do usunięcia. Jednak i na to jest sposób. Wystarczy zmieszać pastę do zębów i sodkę oczyszczoną w równych proporcjach, a następnie wmasować szczoteczką w paznokcie, a nawet całe dłonie. Z jednej strony można będzie pozbyć się smaru z płytki paznokcia i spod spodu, z drugiej taki masaż na dłonie podziała jak peeling. Wystarczy kilkuminutowy masaż, by można było zauważyć efekty. Czasami, dla wzmocnienia takiego masażu do mieszanki można dodać kilka kropel soku z cytryny.

Skórki zawsze estetyczne

Po takim masażu bardzo często skórki są już na tyle miękkie, że ich ściągnięcie nie będzie stanowiło większego problemu. Można to zrobić specjalną szpatułką albo patyczkiem po lodach. Usuwanie ściągniętych skórek należy przeprowadzić za pomocą specjalnych cążków do skórek bądź też specjalistycznego nożyka. W ten sposób nie tylko zabieg zostanie wykonany w estetyczny sposób, ale przede wszystkim bezpieczny.

Nie tnij za mocno!

Bardzo wielu panów ma w zwyczaju obcinanie paznokci cążkami. Niestety, w takiej sytuacji bardzo łatwo jest o obcięcie zbyt dużej powierzchni paznokcia, przez co będzie on prezentował się mało estetycznie. Doskonałą alternatywą jest piłowanie ich pilniczkiem. Nie tylko można będzie z łatwością nadać im właściwy kształt, ale przede wszystkim można będzie uchronić się przed nadmiernym skróceniem. Wiadomo, że półokrągły kształt płytki doskonale będzie wyglądał, dlatego jest to najmodniejsze rozwiązanie.

Coś od środka

Doskonałym rozwiązaniem wydaje się picie ziół takich jak pokrzywa. Oczywiście można postawić na przeróżnego rodzaju suplementy diety, które także będą w stanie wiele zdziałać. W ten sposób paznokcie zostaną wzmocnione od środka. Dla panów, którzy stronią od ziół, alternatywą będą suplementy diety.

Na cały proces doprowadzania paznokci do właściwego wyglądu potrzeba zazwyczaj pół godziny, dlatego należy zadbać o regularność. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu.

Informacja prawna