Jak dbać o męskie paznokcie?

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 Ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Mężczyzna u kosmetyczki to wciąż pewnego rodzaju rzadki widok. Jednak sama świadomość tego, że zadbane paznokcie prezentują się znacznie lepiej, powoduje, że panowie z roku na rok coraz chętniej decydują się na korzystanie właśnie z takich usług. Ponadto w zaciszu własnego domu również można wykonać szereg zabiegów, by móc poszczycić się pięknymi paznokciami. Czasami wystarczy pół godziny, by móc zauważyć znaczącą poprawę.

Wyczyść i działaj

Podstawową kwestią jest oczywiście dokładne wyczyszczenie paznokci, które pozornie wydaje się mało realne. Należy pamiętać o tym, że panowie bardzo często naprawiają samochody, maszyny i chcąc lub nie, mają dłonie, na których zostaje smar. To substancja, która jest uznawana za trudną do usunięcia. Jednak i na to jest sposób. Wystarczy zmieszać pastę do zębów i sodkę oczyszczoną w równych proporcjach, a następnie wmasować szczoteczką w paznokcie, a nawet całe dłonie. Z jednej strony można będzie pozbyć się smaru z płytki paznokcia i spod spodu, z drugiej taki masaż na dłonie podziała jak peeling. Wystarczy kilkuminutowy masaż, by można było zauważyć efekty. Czasami, dla wzmocnienia takiego masażu do mieszanki można dodać kilka kropel soku z cytryny.

Skórki zawsze estetyczne

Po takim masażu bardzo często skórki są już na tyle miękkie, że ich ściągnięcie nie będzie stanowiło większego problemu. Można to zrobić specjalną szpatułką albo patyczkiem po lodach. Usuwanie ściągniętych skórek należy przeprowadzić za pomocą specjalnych cążków do skórek bądź też specjalistycznego nożyka. W ten sposób nie tylko zabieg zostanie wykonany w estetyczny sposób, ale przede wszystkim bezpieczny.

Nie tnij za mocno!

Bardzo wielu panów ma w zwyczaju obcinanie paznokci cążkami. Niestety, w takiej sytuacji bardzo łatwo jest o obcięcie zbyt dużej powierzchni paznokcia, przez co będzie on prezentował się mało estetycznie. Doskonałą alternatywą jest piłowanie ich pilniczkiem. Nie tylko można będzie z łatwością nadać im właściwy kształt, ale przede wszystkim można będzie uchronić się przed nadmiernym skróceniem. Wiadomo, że półokrągły kształt płytki doskonale będzie wyglądał, dlatego jest to najmodniejsze rozwiązanie.

Coś od środka

Doskonałym rozwiązaniem wydaje się picie ziół takich jak pokrzywa. Oczywiście można postawić na przeróżnego rodzaju suplementy diety, które także będą w stanie wiele zdziałać. W ten sposób paznokcie zostaną wzmocnione od środka. Dla panów, którzy stronią od ziół, alternatywą będą suplementy diety.

Na cały proces doprowadzania paznokci do właściwego wyglądu potrzeba zazwyczaj pół godziny, dlatego należy zadbać o regularność. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Swędząca skóra szyi, może oznaczać bardzo poważne problemy tarczycowe. Dlatego też przedłużanie się tego stanu należy skonsultować z lekarzem, który w razie konieczności zleci potrzebne do postawienia diagnozy badania.  (więcej…)

Do niedawna myślano, że choroby tarczycy dopadają tylko kobiety, jest to błędne myślenie. Niesprawny gruczoł tarczowy występuje także u mężczyzn.
Facet nigdy nie rozkłada swojego organizmu na czynniki pierwsze. Nie biega za każdym razem do lekarza, gdy tylko coś go zaboli. Często zbyt późno trafia do specjalisty, niestety w konsekwencji pojawia się wiele różnych problemów. Naukowo stwierdzono, że kobiety częściej chorują na tarczycę niż mężczyźni, jednak nie są oni całkiem wyłączeni z tego kręgu. Niedoczynność a także choroba Hashimoto to jedne z niewielu schorzeń, które dotykają facetów. (więcej…)

Żyjemy w ciągłym biegu, jednak najczęściej z punktu A do punktu B poruszamy się samochodem. Nawet jeśli ktoś nie posiada auta, korzysta z pociągów czy MPK. Po pracy wracamy do domu i bardzo często już się z niego nie ruszamy, gdyż czekają na nas obowiązki związane z jego prowadzeniem. (więcej…)

Z każdej strony jesteśmy zalewani reklamami produktów, które mają za zadanie wspomóc naszą dietę. Jedne gwarantują poprawę odporności, drugie więcej sił, a jeszcze inne, że nasza skóra będzie się znacznie lepiej prezentowała. Czy warto im zaufać? (więcej…)