Skuteczna depilacja dla mężczyzn. Czego unikać po wykonaniu depilacji?

Depilacja dla mężczyzn przestała być tematem tabu, gdy coraz większa rzesza panów zaczęła korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych i staranniej dbać o wygląd zewnętrzny. Depilacja pachwin w przypadku panów znacząco poprawia higienę, co nie są obojętne dla ogólnego stanu zdrowia. Z myślą o mężczyznach, którzy pragną kompleksowo zadbać o swoje ciało, a tym samym dobre samopoczucie, gabinety tworzą rozbudowany katalog zabiegów na ciało i twarz.

Depilacja nóg mężczyzn dla większego komfortu i higieny

Depilacja twarzy, torsu, całych nóg czy pachwin woskiem pozwoli zadbać o wizerunek każdemu mężczyźnie. Depilowanie brwi ciepłym woskiem, a następnie regulacja, gdy są zbyt bujne, wpływa na młodzieńczy wygląd. A jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego uprawiania sportu np. pływania albo kolarstwa, zainteresuje Cię depilacja torsu. Mężczyzny, który może osiągnąć lepsze wyniki w sporcie, dzięki usunięciu zbędnego owłosienia, nie trzeba długo namawiać na wizytę w gabinecie. Męska depilacja u kosmetyczki obejmuje wiele obszarów i za jednym razem możesz pozbyć się owłosienia z twarzy i szyi, torsu, pleców, karku, okolic intymnych, przedramion, dłoni i ud oraz łydek.

Depilacja nóg mężczyzn może obejmować całe kończyny lub tylko łydki albo uda. Praca z woskiem gwarantuje fenomenalne efekty, które utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Aby zminimalizować nieprzyjemne doznania, kosmetyczki używają swoich sposobów, a także profesjonalnych narzędzi. Wyspecjalizowane gabinety korzystają z wyselekcjonowanych produktów najwyższej jakości. Wosk płynny bardzo dokładnie pokrywa wszystkie włoski, a jednocześnie nie przykleja się do skóry. Jego zerwanie wraz z bawełnianym paskiem nie powoduje uszkodzenia naskórka, a ból towarzyszący depilacji jest naprawdę niewielki.

Przed i po depilacji – warto przestrzegać kilka zasad

Depilacja ciała mężczyzny, tak samo, jak w przypadku kobiet, wymaga odpowiedniego przygotowania. Na kilka dni przed planowaną wizytą zrezygnuj z solarium i opalania się na słońcu. Silne promieniowanie UV działa podrażniająco na skórę i zmniejsza odporność na ból, przez co zabieg może być nieprzyjemny. Wstrzymaj się również z zabiegami kosmetycznymi na policzki, jeśli przed Tobą depilacja twarzy, baczków, policzków lub regulacja i depilacja brwi. Szczególnie nie poleca się depilacji bezpośrednio po zabiegach z użyciem kwasów o działaniu złuszczającym.

Warto natomiast sięgnąć po peeling cukrowy do ciała na dzień przed wizytą w gabinecie. Po peelingu odsłaniają się włoski spod złuszczonego, martwego naskórka, które kosmetyczce łatwiej będzie usunąć. Zadbaj również o nawilżenie – im lepsza kondycja skóry, tym sprawniej można usunąć z niej włoski. Jeżeli coś Ci dolega i są przeciwwskazaniem do zabiegu – poinformuj o tym w gabinecie.

Basen, sauna, solarium po depilacji

Do 3 dni po wykonaniu depilacji omijaj okazje do podrażniania skóry i stosuj następujące zasady:

  • Unikaj basenu, pływalni i słonego morza – nie pływaj w chlorowanej ani słonej wodzie, dopóki nie znikną podrażnienia po depilacji woskiem,
  • Nie planuj wyjścia do sauny czy jacuzzi, dopóki zaczerwienienia nie znikną,
  • Powstrzymaj się przed korzystaniem z solarium bezpośrednio przed depilacją i 3 dni po zabiegu,
  • Nie wykonuj ćwiczeń bezpośrednio po depilacji.

Jeśli depilowane były większe partie ciała, mężczyznom dodatkowo zaleca się używanie mydła antybakteryjnego. Dlaczego to takie ważne, aby przygotować się odpowiednio do depilacji i stosować zasady trzy dni po zabiegu? Depilacja nieprzygotowanej skóry może nie przynieść takich efektów, jakich się spodziewasz. W niektórych przypadkach np. przy bardzo wrażliwej skórze zdarza się, że zabieg może skończyć się podrażnieniem, wystąpieniem siniaków albo zapaleniem bakteryjnym. Dla zachowania wysokiego poziomu higieny i bezpieczeństwa podczas zabiegu należy odświeżyć skórę w gabinecie, a wcześniej w domu przygotować ją według wcześniej przedstawionych wytycznych. Stosując zasady, możesz mieć pewność, że skóra będzie gładka nawet przez 4 tygodnie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna