Poznaj prosty sposób na to, żeby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu mieszkania

Zakup ubezpieczenia mieszkania to prosty sposób, żeby uniknąć finansowych konsekwencji różnych losowych zdarzeń, np. zalania przez sąsiada czy kradzieży z włamaniem. Jednak składka na polisę może znacznie uszczuplać domowy budżet. Szukasz sposobów na to, żeby zaoszczędzić? Chcesz płacić mniej za ochronę swojego domu? Przed zakupem ubezpieczenia porównaj oferty dostępne na rynku, aby wybrać najkorzystniejszą. Dowiedz się więcej! 

Dlaczego warto porównywać ceny ubezpieczeń mieszkania?

Dotychczas regularnie przedłużałeś umowę w wybranym towarzystwie bez zastanawiania się nad zmianą oferty? To wygodne rozwiązanie. Ale czy wiesz, że inna firma mogła mieć tańszą polisę? Każde towarzystwo indywidualnie ustala warunki umowy i ocenia ryzyko objęcia nieruchomości ochroną. Ponadto wszystkie firmy mają własne systemy wyliczania składki. W rezultacie koszt ubezpieczenia mieszkania może być uzależniony od wybranego towarzystwa. Dobrze to widać na poniższym przykładzie.

Przykład 1.

Klient szuka ubezpieczenia mieszkania o powierzchni 75 m2 z 2021 roku w Stalowej Woli. Wartość nieruchomości wynosi 500 000 zł.

  •       Najtańsza polisa jest dostępna w MTU24, a opłata za nią to 170 zł.
  •       Najdroższe ubezpieczenie oferuje Generali. Koszt składki wynosi 567 zł, ale ochrona obejmuje wszystkie ryzyka, nawet te, które nie zostały ujęte w umowie.

Różnica pomiędzy ofertami towarzystw wynosi prawie 400 zł!

Co wpływa na cenę ubezpieczenia mieszkania?

Jak widać na powyższym przykładzie, na wysokość składki na polisę mieszkania mają wpływ zarówno polityka towarzystw, jak i wybrany zakres ochrony. Jednak to nie jedyne czynniki, które mogą zmienić cenę za ubezpieczenie. Koszt ochrony zależy także od:

  •       wartości nieruchomości – im droższe mieszkanie, tym wyższa składka;
  •       kondygnacji, na której znajduje się lokal – nieruchomości na parterze są obarczone wyższym ryzykiem włamania niż te usytuowane na kolejnych piętrach;
  •       zastosowane zabezpieczenia od kradzieży, czyli np. drzwi antywłamaniowe, kraty, rolety zewnętrzne, alarm czy monitoring – ich obecność może znacznie obniżyć koszt ochrony nieruchomości.

Warto pamiętać, że na cenę ubezpieczenia wpływa także czas trwania umowy z towarzystwem. Niektóre firmy oferują tańsze polisy dla osób, które zdecydują się wykupić ochronę na dłużej niż rok. Teraz możesz poznać koszt ubezpieczenia mieszkania w kalkulatorze rankomat.pl.

Jak porównać polisy mieszkania?

Aby porównać ubezpieczenia mieszkania, skorzystaj ze wspomnianego przed chwilą kalkulatora polis. To proste narzędzie, do którego możesz mieć dostęp o każdej porze dnia. Wystarczy, że otworzysz formularz i wpiszesz tam informacje o:

  •       nieruchomości – istotne są rok budowy, kondygnacja, na której znajduje się lokal, wartość i powierzchnia mieszkania;
  •       historii ubezpieczenia mieszkania, czyli to, ile szkód miało miejsce na jego terenie i ile razy pobierano odszkodowanie;
  •       lokatorach – ważne są data urodzenia ubezpieczonego i liczba mieszkańców.

Na podstawie tych danych system wyselekcjonuje oferty dla Ciebie. Tobie pozostanie je porównać i wybrać najkorzystniejszą propozycję.

Poznaj wszystkie dostępne polisy na rynku i znajdź najlepszą opcję dla siebie!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna