Jaki materac kupić w Opolu?

Wybór materaca do łóżka powinien być odpowiednio przemyślany. Jeśli chcemy dobrze się wysypiać, musimy dobrać go do własnych potrzeb i preferencji. Najważniejsze parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie materaca, to jego wypełnienie oraz poziom twardości. Jakimi jeszcze parametrami należy się kierować przy wyborze materaca? Sprawdź, jaki materac możesz kupić w Opolu dla singla, a jaki dla pary.

Jaki materac kupić dla singla?

Kupując materac do łóżka dwuosobowego, mamy większe pole do popisu. Nie musimy martwić się o to, że wybrane przez nas parametry nie będą odpowiadały partnerowi. Na początku decydujemy, który rodzaj wypełnienia najbardziej nam odpowiada: pianka czy sprężyny. Materace piankowe to opcja dla wymagających użytkowników. Wysokoelastyczne materace, takie jak np. Hilding Modern dopasowują się do kształtu sylwetki i reagują na potrzeby śpiącego. Materace z pianki termoelastycznej takie jak Hilding Salsa dopasowują się do ciała pod wpływem ciepła. Z tego względu polecane są osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa. Użytkownicy, którzy zmagają się z alergiami, powinni natomiast wybierać materace lateksowe, które charakteryzują się antybakteryjnymi właściwościami.

Cenisz sobie tradycyjne, a zarazem ekonomiczne rozwiązania? W takim przypadku doskonale sprawdzi się materac z wypełnieniem sprężynowym. Na szczególną uwagę zasługują produkty zbudowane na bazie systemu Pocket Plus tak jak Hilding Lambada. Wiele niezależnie od siebie działających sprężynek sprawia, że materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. Dzięki temu ciało jest pewnie i bezpiecznie podparte.

Poziom twardości dobieramy w zależności od swojej masy ciała. Materace miękkie przeznaczone są dla osób o wadze poniżej 60 kg, materace średnie dla osób o wadze od 60 do 80 kg, materace twarde dla osób o wadze od 80 do 110 kg, a materace bardzo twarde dla osób o wadze powyżej 110 kg.

Jaki materac kupić dla pary?

Wybór materaca dla pary to już trudniejsze zadanie. Trzeba dopasować produkt tak, aby spełniał oczekiwania i odpowiadał na potrzeby dwóch osób. W przypadku łóżka dwuosobowego najważniejsza jest wysoka elastyczność punktowa materaca. Dlaczego? Wyobraź sobie sytuację, że przez całą noc odczuwasz ruchy, jakie wykonuje partner podczas snu. Nie brzmi to zbyt dobrze prawda? Dlatego warto wybierać materace, które uginają się jedynie w miejscu ucisku i nie przenoszą drgań na całą powierzchnię. Takim produktem jest Hilding Cha-Cha. Jest to materac kieszeniowy, który posiada 7 stref zróżnicowanej twardości.

Twardość materaca dobieramy tak samo, jak w przypadku singla. Warunkiem jest zbliżona do siebie masa ciała obu partnerów. A co zrobić w przeciwnym wypadku? Najlepiej wybrać materac uniwersalny, który będzie przeznaczony zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Przykładem takiego produktu jest Hilding Electro. Jest to materac hybrydowy, łączący w sobie najlepsze cechy sprężyn oraz pianki.


Gdzie kupić materac w Opolu?

Jeśli szukasz dobrego materaca na terenie Opola, to koniecznie skorzystać ze sklepów stacjonarnych, z produktami od producenta materacy Hilding Anders. Aby uzyskać listę sklepów wraz z dokładnymi adresami, możesz skorzystać z internetowej wyszukiwarki na oficjalnej stronie producenta, w zakładce znajdź sklep. Wystarczy wpisać nazwę miasta, a po chwili ukaże się lista z wszystkimi sklepami stacjonarnymi, w których zakupić możesz produkty od Hilding.

Informacja prawna