Jakie naturalne kosmetyki warto wybrać do brody?

Zapuszczanie brody staje się coraz bardziej modne u wielu mężczyzn. Część z nich chce codziennie pielęgnować i stylizować swoją brodę. W tym celu należy wybrać kosmetyki do brody do codziennego stosowania. Spójrzmy zatem w jakie kosmetyki powinien wyposażyć się każdy brodacz. Mowa o olejku do brody, balsamie, szamponie i kartaczu.

Olejek do brody

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji brody to zazwyczaj dość szeroka oferta różnorodnych produktów. Olejek do brody to absolutne must have w kosmetyczce każdego mężczyzny posiadającego brodę. Używanie olejku do brody nie jest ściemą marketingową, a codzienną koniecznością. W trakcie zapuszczania brody spada ilość sebum, a skóra zaczyna wysychać i jest bardziej podatna na podrażnienia. Bardzo ważne jest zatem pozbycie się martwego naskórka i przywrócenie produkcji sebum. Brodę i skórę twarzy należy zatem nawilżać za pomocą olejku do brody. Produkt intensywnie odżywi brodę i skórę pod nią. Jego zadaniem jest również zamknięcie włosa i ochrona przed zapachami z otoczenia. Dzięki obecności olejków eterycznych nada piękny zapach. Włosy na brodzie będą również bardziej miękkie w dotyku, co na pewno docenią partnerki brodaczy.

Balsam do brody

Jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków do brody. Produkt pozwoli okiełznać odstające włosy oraz nadać brodzie pożądany kształt. Jego zadaniem jest również nawilżenie włosów. Dzięki użyciu balsamu można szybko przywrócić brodę do odpowiedniego stanu. Balsamu używa się więc na skórę oraz włoski brody. Dzięki dodatkowi olejków zapachowych może nadać włosom piękny zapach. Planując zakup balsamu do brody, trzeba zwrócić uwagę na jego właściwości. O właściwościach świadczy główny składnik balsamu.

Szampon do brody

Niektórzy brodacze mają problem z myciem swojej brody zwykłym szamponem. Włoski są wówczas wysuszone i nie układają się dobrze. Podczas szczotkowania wiele włosków jest posklejana i dochodzi do uszkodzenia ich struktury lub wyrywania. Zwykłe szampony do włosów zostały stworzone z myślą o cieńszych włosach i nie radzą sobie z grubszym owłosieniem. Zwykły szampon może zatem obciążać włosy, niedokładnie oczyszczać i sklejać.

Kartacz do brody

Najważniejsza w akcesoriach brodacza powinna być szczotka do brody, czyli kartacz. Próba rozczesania brody zwykłą szczotką może zakończyć się niepowodzeniem. Okaże się, że znacznie szybciej poradzimy sobie z problemem za pomocą grzebienia. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak profesjonalny produkt stworzony z myślą o grubych włosach na brodzie. Zadaniem kartacza jest walka z wysychającą skórą pod brodą i łuszczącym się naskórkiem. Brodę trzeba regularnie szczotkować, co poprawi jej kształt. Włosy nabiorą wtedy objętości i będą się lepiej układać. Szczotkowanie pobudzi również ukrwienie skóry, a organizm otrzyma sygnał do transportowania składników odżywczych. Broda otrzyma wówczas odpowiednie warunki do wzrostu i będzie intensywnie odżywiona. Kartacz wspomoże również odpowiednie wydzielanie sebum.

Produkty od LaCarter są w pełni naturalne i będą chronić skórę twarzy.

Informacja prawna