Jakie są warunki średnioterminowego wynajmu samochodów?

Średnioterminowy wynajem samochodów to jedna z usług świadczonych przez działające w Polsce wypożyczalnie pojazdów. Jest połączeniem zalet najmu na krótki i długi okres. To dobre rozwiązanie dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców potrzebujących auta do zaspokajania potrzeb doraźnych lub prowadzących działalność sezonową. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jakie są warunki średnioterminowego wynajmu samochodów. Zachęcamy do lektury.

Czym charakteryzuje się najem aut na średni okres?

W przeciwieństwie do najmu krótko- i długoterminowego czas trwania umowy przy wynajmie średnioterminowym wynosi zwykle od 1 do 23 miesięcy. Oczywiście wszystko zależne jest od regulaminu konkretnej wypożyczalni, jednak okres ten nigdy nie przekracza dwóch lat, czyli 24 miesięcy. Wynajmujący zobowiązuje się do przekazania najemcy wskazanego w umowie konkretnego modelu lub całej floty pojazdów w zamian za comiesięczny czynsz, którego wysokość także umieszczana jest w umowie. W cenie stałej miesięcznej raty zawarta jest bieżąca obsługa oraz naprawa auta w przypadku wystąpienia awarii. Usługa średnioterminowego wynajmu samochodów kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Ze względu na czas, na który podpisywana jest umowa, tą formą wynajmu zainteresowani są przede wszystkim właściciele firm prowadzących działalność w sezonie letnim.

Największe zalety najmu średnioterminowego

Najem średnioterminowy przynosi wymierne korzyści klientom wypożyczalni. W odróżnieniu od zakupu pojazdu czy wzięcia auta w leasing najemca nie jest zobowiązany do wniesienia wysokiej wpłaty początkowej. Nie musi również wykupywać samochodu po wygaśnięciu umowy, jak ma to miejsce w przypadku leasingu. Najemca nie jest związany długotrwałym kontraktem, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie dostępnymi finansami. Nie ponosi też dodatkowych kosztów związanych z przeglądem technicznym, bieżącym serwisem czy sezonową wymianą ogumienia. Ogólnopolskie wypożyczalnie samochodów, takie jak Abacus Car Rental, udostępniają klientom bogato wyposażone i w pełni sprawne technicznie auta o niskim przebiegu, będące gwarancją bezawaryjności. Jeżeli jednak pojazd ulegnie poważnej awarii, wypożyczalnia zapewnia najemcy samochód zastępczy na czas usunięcia usterki.

Warunki wynajmu średnioterminowego – co powinieneś wiedzieć?

Oferta wynajmu średnioterminowego jest niezwykle konkurencyjna w zestawieniu z formą leasingu czy zakupem samochodu na własność. Jedynym obowiązkiem najemcy jest w tym przypadku spłata ustalonej przy negocjowaniu umowy stałej miesięcznej raty czynszu, której wysokość uzależniona jest od długości umowy, ilości wypożyczonych pojazdów, ich klasy, dodatkowego wyposażenia oraz wybranego limitu kilometrów. Warunki najmu dostosowywane są do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Im dłuższy czas trwania umowy, tym niższy dobowy koszt wynajmu pojazdów. Duża dostępność, jeśli chodzi o modele i klasy samochodów, pozwala dobrać auto spełniające oczekiwania klienta, niezależnie od posiadanego przez niego budżetu.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna