Airsoft – co jest nam potrzebne na samym początku?

Airsoftowe strzelanki stają się coraz bardziej popularne, więc i coraz więcej początkujących graczy pojawia się na polu walki. Jeśli się do nich zaliczacie i też planujecie przystąpić po raz pierwszy do gry, to mamy dla Was krótki przewodnik po tych najważniejszych i też mniej ważnych akcesoriach, które są w airsofcie powszechnie wykorzystywane. Te pierwsze zaliczają się do podstawowego i wymaganego wyposażenia. Te drugie zależą natomiast od preferencji użytkownika – możecie z nich korzystać i dla wielu graczy są one bardzo istotne, ale wcale nie musicie. Sprawdźmy więc, co będzie Wam potrzebne, na samym początku, w airsoftowej grze?

W różnego rodzaju sportach strzeleckich korzysta się oczywiście z broni, a w tym przypadku są to airsoftowe repliki. Wykonuje się je w skali 1:1 i bardzo dokładnie odwzorowują one wygląd swoich palnych pierwowzorów. Z tego względu, stanowią też cenny obiekt kolekcjonerski. Jeśli pasjonujecie się ogólnie pojętymi militariami i bronią palną, to na pewno docenicie właśnie airsoftowe repliki. Ich kolejną bardzo ważną zaletą jest fakt, że nie tylko realistycznie wyglądają, ale też można używać ich w praktyce. Replikę zabierzecie więc na pole walki i stanowi ona podstawowe wyposażenie w airsofcie. Do wyboru macie różnorodne modele karabinów, pistoletów maszynowych, strzelb, rewolwerów czy pistoletów, ale na początek polecamy Wam elektryczny karabinek szturmowy, który jest prosty w obsłudze i sprawdzi się w praktycznie każdej strzelance. Przyda się do niego też dobrej jakości, wydajny akumulator (najlepiej LiPo) i ładowarka, która zadba o żywotność akumulatora i zapewni bezpieczny proces ładowania.

Do repliki broni potrzebna będzie Wam też amunicja, czyli kulki o kalibrze 6 mm. Do wyboru macie kulki plastikowe i biodegradowalne, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Mogą one różnić się też wagą. Ten parametr jest istotny, bo zależą od niego osiągi repliki, ale ten temat będziecie zapewne zgłębiać w miarę rozwoju Waszej airsoftowej pasji. Na samym początku wystarczy wiedzieć, że kulki o wadze 0,25 są najbardziej uniwersalne i właśnie w takie kulki powinniście się na początku zaopatrzyć.

Dodatkowe akcesoria taktyczne i wojskowe

Do wyposażenie dodatkowego, ale obowiązkowego, możemy zaliczyć okulary lub gogle ochronne. Mimo, że airsoft jest bardzo bezpiecznym sportem, to i tak warto osłaniać oczy, a konieczność korzystania ze specjalnych okularów przewiduje regulamin każdej strzelanki. Jeśli natomiast chodzi o opcjonalne akcesoria, to jest ich całe mnóstwo i każdy gracz tworzy swój własny airsoftowy zestaw, który uważa za niezbędny. W jego skład mogą wchodzić ochraniacze na kolana/łokcie, hełm lub kask, kamizelki taktyczne, pełne umundurowanie w kamuflażu lub spodnie taktyczne, czy też rękawice, radia, a nawet systemy hydracyjne. W miarę zdobywania doświadczenia, na pewno wyklarują się Wasze potrzeby i preferencje, dlatego na początku warto wstrzymać się z zakupem dodatkowego wyposażenia.

Bez względu na to, jaki sprzęt i akcesoria wybierzecie, najlepiej kupować je w sklepach ASG, takich jak Gunfire.com, które specjalizują się właśnie w takiej ofercie. Znajdziecie tam największy wybór, dobre ceny, specjalne oferty i przede wszystkim – kupicie całe potrzebne wyposażenie w jednym miejscu

Informacja prawna