Napęd hybrydowy – dlaczego warto?

Samochody z napędem elektrycznym coraz częściej pojawiają się w świadomości konsumenta i są niejako zwiastunem nadchodzących zmian w przemyśle motoryzacyjnym. Choć na razie jeszcze niechętnie i nieufnie podchodzi się do tego rozwiązania (między innymi, ze względu na brak infrastruktury, która ułatwiałaby łatwe ładowanie samochodów), obraz na rynku ulega zmianie. Świadczy o tym chociażby duże zainteresowanie tym, co proponuje Elon Mask ze swoją firmą Tesla. Co do napędów hybrydowych, łączących technologię silnika spalinowego i tego napędzanego na prąd elektryczny, są to samochody obecne na rynku już od lat i choć ich ceny w Polsce jeszcze nie pozwalają pojazdom tego typu, na zdominowanie naszych ulic, ich sprzedaż z roku na rok utrzymuje się na stabilnym poziomie. Co sprawia, że technologia ta zachęca do siebie kierowców?

Hybryda to oszczędności

Oczywiście, o oszczędnościach możemy mówić już w trakcie użytkowania samochodu, gdyż cena rynkowa takich pojazdów jest przeważnie większa, niżeli samochodów spalinowych. Na jakim polu jednak hybrydy wygrywają?

Dzięki użyciu dwóch silników, zużywamy mniej paliwa. Podczas jazdy miejskiej, gdzie stajemy na światłach i poruszamy się w korkach, silnik elektryczny świetnie magazynuje i wykorzystuje energię podczas hamowań. Dzięki temu, nie tracimy tak wiele paliwa, w przeciwieństwie do tradycyjnych silników, które zużywają go najwięcej w trakcie ruszania. Tak zwany ruch „rwany”, który odpowiedzialny jest za marnotrawienie paliwa, nie straszy kierowców samochodów hybrydowych. Oszczędności same się mnożą.

Cichy i ekologiczny

Dużym plusem, jaki prezentują samochody hybrydowe, jest ich mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery, typu tlenek węgla, tlenek azotu czy rakotwórcze węglowodory. Badania przeprowadzone na silnika hybrydowych nie pozostawiają złudzeń – są one bardziej przyjazne dla środowiska, niż silniki spalinowe czy diesel.

Dodatkowo, silniki hybrydowe są dużo cichsze. Ułatwiają zatem jazdę z małym dzieckiem, a także jazdę po terenach niezabudowanych.

Serwisowanie

Serwisowanie w ASO jest porównywalne pod względem kosztów, do serwisowania samochodów spalinowych, a nawet tańsze od diesli.

Polityka samorządów

Dzięki posiadaniu samochodów hybrydowych, możemy liczyć na bezpłatne parkowanie czy możliwość wjazdu w czystą strefę, zamkniętą dla pojazdów spalinowych. Samorządy starają się wychodzić naprzeciw kierowcom, którzy wkładają wysiłek w dbanie o środowisko naturalne.

Samochody hybrydowe Toyoty

Samochody hybrydowe Toyoty to wyjątkowa oferta dla wyjątkowych Klientów. Wyposażone w najnowsze technologie, stanowią pojazdy niezawodne, ciche i gotowe do pracy w każdych warunkach. Już teraz udaj się do salonu Toyoty i wybierz swój nowy samochód hybrydowy.

Informacja prawna