Drewniane listwy ozdobne w kuchni

Dekoracyjne listwy drewniane mają mnóstwo zastosowań przy aranżacji naszych mieszkań oraz domów. Najczęściej wykorzystywane są przy wykańczaniu albo renowacji mebli drewnianych. Często stosuje się je jako element ramy lustra, drzwi bądź obrazu ściennego. Można śmiało powiedzieć, że nadają ostatecznego kształtu naszych wnętrz. Dowiedz się jakie są rodzaje i na co zwracać uwagę przy wyborze listw ozdobnych.

Listwy drewniane muszą być odpowiednio wysuszone i sezonowane. Dzięki temu mamy pewność, że nie zmienią swych wymiarów i kształtów podczas użytkowania. Wybieraj listwy ze szlachetnych gatunków drzew takich jak buk, jesion, dąb. Takie listwy są trwałe i dużo lepiej wyglądają od pospolitych listw sosnowych bądź świerkowych. Zobacz ozdobne listwy drewniane angra-art.pl/kategoria-produktu/listwy-do-mebli/listwy-drewniane-rzezbione-do-mebli w sprawdzonych sklepie Angra Art. Unikaj usług amatorskich stolarzy, którzy najczęściej oferuję nie odpowiednio wysuszone drewno. Takie listwy albo popękają, albo wykrzywią. Nie ma nic gorszego niż widok uszkodzonych listew drewnianych po montażu. Listwy drewniane ozdobne dostarczane są w stanie surowym do samodzielnej impregnacji. Możemy je pomalować bejcą oraz lakierem. Bejca nada egzotycznego wyglądu, a lakier zachowa drewno w idealnym stanie na długie lata. Listwy drewniane sprzedawane są w całości, nie można kupić kawałka listwy. Przed zakupem i montażem listew należy dokładnie wyliczyć ile sztuk będziemy potrzebowali z uwzględnieniem ścinek, których nie wykorzystamy.

Na rynku dostępne są listwy drewniane o szerokości od kilku do kilkunastu centymetrów, grubości od kilku mm do kilku cm. Najczęściej spotykanymi długościami listew są 2,5 metra, 2,7 metra oraz listwy 3 metrowe. Większych listew się nie praktykuje z racji trudności transportu oraz naturalnej pracy drewna i naprężeniom jakim jest poddawane.

Listwy ozdobne wytwarza się głównie z następujących gatunków drzew:
– Buk
– Dąb
– Sosna
– Świerk

Wychodzą na przeciw oczekiwaniom klienta Sklep Angra Art oferuje klientom:
– listwy naprawcze do futryn drzwiowych, które idealnie nadają się do renowacji futryn starych drewnianych drzwi.
– listwy do dekoracji i wykańczanie mebli drewnianych
– listwy przyścienne do drewnianych podłóg, które idealnie wykańczają podłogę z desek czy parkietu.
– listwy do oprawiania obrazów lub luster, które nadadzą oryginalnego wyglądu klasycznym lustrom i obrazom.
– cienkie listwy ozdobne do zaokrąglonych powierzchni.
– listwy maskujące
– półwałki i ćwierćwałki drewniane, które efektownie zasłonią wykończenia kątów.
Przy zakupie większej ilości sklep stosuje atrakcyjne rabaty lub darmową wysyłkę.

Montaż ozdobnych listew drewnianych jest prosty. Należy się wyposażyć w klej do drewna. Najczęściej spotykany jest w wyciskanej tubce (potrzebna nam będzie wyciskarka do tubek kleju, jej koszt to od kilku do kilkunastu PLN).

Szczególnie efektownie i gustownie wyglądają meble kuchenne ozdobione drewnianymi listwami. Potrawy kulinarne przygotowane i spożywane w takiej kuchni smakują każdemu. Nie od dziś wiadomo, że jemy oczami. Nasze zmysły powonienia i smaku będą potęgowane gustownie ozdobionymi meblami z drewna.

Na obrazku pyszna sałatka na efektownym drewnianym stole.

Przy przygotowanie i spożywaniu posiłków spędzamy dużo czasu. Dlatego warto, aby nasza kuchnia była piękna i gustowna. Sprawdzone przepisy kulinarne znajdziesz na www.przepis-kulinarny.pl
wśród nich pyszne obiady, sałatki i domowe ciasta. Szczególnie warte uwagi są domowe sposoby na przygotowanie chleba, wędlin domowych oraz wina.

Przeczytaj także https://ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/42310_uchwyty_do_mebli_kuchennych.html

Informacja prawna