Zegarek do garnituru – jaki? Poznaj 4 marki!

Czasy się zmieniają, a zegarki dalej pozostają jednym z najbardziej uniwersalnych gadżetów dla mężczyzny. Czy jednak każdy czasomierz można nosić do garnituru? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym tekście!

Zegarek męski do garnituru – czy jeszcze modny?

Dyskusję o wyborze zegarka do oficjalnej stylizacji zacząć należy od podstaw – czyli określenia, czy w ogóle warto obecnie inwestować w urządzenie tego typu. W końcu wiele osób już dawno ogłosiło „śmierć” klasycznych zegarków, które miały odejść do lamusa wraz z rozpoczęciem się ery telefonów komórkowych. Jak się jednak okazuje, większość osób zajmujących się modą i stylem w dalszym ciągu uważa klasyczne czasomierze za wręcz niezbędny dodatek dla mężczyzny. Co najwyżej wskazują oni na fakt, że dziś jeszcze bardziej pełnią one funkcję biżuterii, niż wcześniej. Z pewnością jednak dobrze dobrany do garnituru zegarek nie przyniesie ujmy jego posiadaczowi i wskaże, że poważnie podchodzi on do swojego wyglądu i umie podkreślić swój indywidualizm. A cechy te zawsze są w cenie – niezależnie od tego, czy uczestniczy się w spotkaniu biznesowym, czy umówiło się na spotkanie w dobrej restauracji.

Elegancki zegarek do garnituru, fraka czy smokingu – jaki powinien być?

A więc, czy Zegarek do garnituru to dobra opcja? Oczywiście! Jednak nie każdy czasomierz będzie pasował do tego rodzaju ubioru. Dlatego też warto znać kilka podstawowych reguł, które pomogą w poszukiwaniu odpowiedniego modelu:

  • Tradycja w cenie – do oficjalnych stylizacji najlepiej pasują zegarki nawiązujące do klasycznych modeli ze wskazówkami, metalową kopertą i skórzanym paskiem.
  • Mniej znaczy więcej – bez wątpienia minimalizm i garnitur to doskonałe połączenie. Warto przy tym podkreślić, że dotyczy to nie tylko dodatkowych funkcji, ale też np. dodatkowych napisów i oznaczeń.
  • Rozmiar ma znaczenie – chętnie wybierane duże zegarki z grubymi kopertami nierzadko nie pasują do garnituru z trywialnego powodu. Po prostu zahaczają się o koszulę, co utrudnia korzystanie z nich lub wymusza dokonywania poprawek mankietu przy okazji każdego sprawdzenia godziny.

Jaki zegarek do garnituru – oto 4 nasze propozycje

W teorii dobry zegarek do garnituru nie musi pochodzić od konkretnego producenta – w końcu to wygląd definiuje jego charakter. Jednak z drugiej strony, szukając modelu dla siebie, warto wiedzieć, które marki specjalizują się w produktach tego typu. Dlatego też poniżej prezentujemy cztery niekoniecznie oczywiste możliwości.

  1. Zegarki Atlantic – ta znana szwajcarska marka istnieje od 1888 roku i do dziś oferuje bardzo dobre i jednocześnie rozsądne cenowo czasomierze. Co warte podkreślenia, w jej ofercie znaleźć można zarówno bardzo eleganckie modele, jak i nieco bardziej sportowe wzory.
  2. Zegarki Citizen – są świetną opcją dla tych, którzy zwracają uwagę na koszty. W ofercie tej japońskiej marki znaleźć można wiele ciekawych i eleganckich modeli, których jakość i wygląd z pewnością nie będą odbiegać od wielu droższych wyrobów pochodzących od bardziej uznanych producentów.
  3. Zegarki Roamer – wyroby tej firmy z pewnością nie należą do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Paradoksalnie jest to jednak doskonała informacja dla każdego, kto chciałby się wyróżnić. Czasomierze tej firmy od ponad 120 lat cechują się doskonałą jakością i długowiecznością.
  4. Zegarki Emporio Armani – marka ta kojarzona jest oczywiście głównie z odzieżą, jednak oferuje ona także wysokiej klasy czasomierze. Co jednak warte podkreślenia, w odróżnieniu od wielu innych pobocznych marek związanych z modą, w tym przypadku zarówno jakość, jak i cena produktów dobrze z sobą korelują.

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Liczba zegarków, które można założyć do formalnego stroju, jest na szczęście całkiem spora. Niestety jednak samo posiadanie odpowiedniego modelu nie sprawia, że będzie on pasował do każdego garnituru. Podobnie jak w przypadku butów, paska do spodni czy innych gadżetów, także i w tym przypadku bardzo ważne jest ich dobre połączenie. Jak to zrobić?

  • Dopasować do okazji – mówiąc najprościej, nie każdy musi zakładać do garnituru drogi model od renomowanego producenta. Z drugiej strony, nawet ładny klasyczny sportowy zegarek na ręku prezesa firmy czy osoby publicznej w smokingu będzie wyglądał po prostu nieodpowiednio.
  • Pasek do paska – przyjęło się, że metalowa bransoleta jest mniej „oficjalnym” mocowaniem czasomierza, niż pasek. Zakładając zegarek z nim, warto jednak pamiętać, by kolor skóry współgrał z innymi dodatkami – jak buty czy pas do spodni.
  • Koperta do spinek – również obudowa zegarka powinna pasować do reszty stylizacji. W tym przypadku przyjmuje się, że podobny kolor powinny mieć także spinki, klamra paska czy inne elementy metalowe.

Z całą pewnością wybór idealnego zegarka do garnituru może być sporym problemem dla każdego mężczyzny. Jednak poszukiwanie odpowiedniego rozwiązanie z całą pewnością się opłaci. Nagrodą będzie doskonały wygląd, który na każdym zrobi wrażenie!

Informacja prawna