Jaki materac kupić w Gdyni?

Jaki materac kupić w Gdyni?

Sprawdź, jaki materac najlepiej kupić do swojej sypialni i jak najlepiej dopasować jego parametry.

Jaki materac sprężynowy kupić w Gdyni?

Najnowocześniejsze materace sprężynowe to materace kieszeniowe oraz multipocket. W obu typach materacy każda ze sprężyn jest zamknięta w tzw. kieszeniach. Dzięki temu materac jest bardzo wytrzymały, stabilny, nie zapada się z czasem, a sprężyny nie wyginają tak łatwo, jak w starszych typach materacy sprężynowych. Materace multipocket mają węższe kieszenie niż kieszeniowe, co pozwala umieścić ich więcej w materacu, a przez to też samych sprężyn. Takie materace są więc trochę bardziej wytrzymałe od kieszeniowych i nieco przez to droższe. Znajdziesz kieszeniowe materace Gdynia na Materacegdynia.eu.

Dla kogo materace sprężynowe są najlepszym wyborem? To materace polecane przede wszystkim osobom o wysokiej wadze ciała, a także parom. Dzięki zamknięciu sprężyn w kieszeniach, materace kieszeniowe oraz multipocket nie przenoszą drgań. Gdy siadasz na zwykłym materacu sprężynowym, porusza się on też w innych miejscach. W materacach kieszeniowych i multipocket nie ma tego problemu. Dlatego to idealne materace dla partnerów. Nowoczesne materace sprężynowe, ze względu na swoją podwyższoną wytrzymałość, są też polecane dla nastolatków.

jaki materac piankowy kupić

Jaki materac piankowy kupić?

Jeśli szukasz prostego i niedrogiego materaca, bez specjalnych funkcji, możesz zdecydować się na materac wykonany z pianki poliuretanowej. Jeśli szukasz jednak materaca, który lepiej będzie podpierał Twój kręgosłup, relaksował bóle pleców, regenerował mięśnie, zdecyduj się na materac z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. 

Materace wyskoelastyczne dopasowują się do kręgosłupa pod wpływem jego ucisku. Materace termoelastyczne są trochę bardziej zaawansowane i droższe, bo dopasowują się do ciała pod wpływem jego ucisku oraz temperatury. Jeszcze skuteczniej podpierają więc kręgosłup na wszystkich jego odcinkach.
Oba typy materacy są też polecane dla dzieci, w tym noworodków.

Dla alergików są za to przeznaczone materace z pianki lateksowej. To materiał najmniej uczulający ze wszystkich. Zwłaszcza, gdy materac jest wykonany z lateksu syntetycznego. Takie materace Częstochowa na materaceczestochowa.eu możesz znaleźć oraz na innych stronach z meblami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupna materaca

W trakcie zakupu materaca zwracaj też uwagę na jego twardość oraz właściwe wymiary. Większość osób najbardziej lubi spać na materacach o średnim stopniu twardości. Jeśli wolisz jednak spać na bardzo miękkich lub bardzo twardych materacach, również możesz. Nieprawdą jest, że najzdrowsze jest spanie na bardzo twardych materacach. Takie materace są jedynie polecane jako najlepszy wybór osobom o wysokiej wadze, bo najlepiej będą podpierały ich ciało we wszystkich punktach. Wszystkie inne osoby mogą zdecydować się na dowolną twardość materaca. Więcej o dobraniu odpowiednich parametrów materaca przeczytasz na zdrowykregoslup.pl.

Jeśli chodzi o właściwe wymiary, to materace pojedyncze zazwyczaj mają wymiary od 90×200 cm do 120×200 cm. Za to wymiary materacy dla par zaczynają się od 120×200 cm, a kończą na nawet 200×200 cm. Takie materace są polecane partnerom o dużych sylwetkach.

Informacja prawna