Cera dojrzałego mężczyzny – jak o nią dbać?

Czasy, kiedy w męskiej kosmetyczce znajdowała się tylko pianka do golenia, dawno minęły. Prawdziwemu mężczyźnie zależy dzisiaj na tym, by wyglądać schludnie. Dlatego też nie ucieka on od kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Przy dobrym wyborze mogą one zdziałać cuda. Wiedza o tym, jak dbać o cerę jest niezwykle ważna, by dobrze się prezentować w pracy, podczas wyjść towarzyskich czy na randkach. Jak zatem dbać o cerę dojrzałego mężczyzny? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się męska cera?

Mężczyźni mają skórę grubszą i mniej podatną na zmarszczki i uszkodzenia niż kobiety. Na męskiej skórze znajduje się więcej gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Jest to związane z ewolucją. W ten sposób natura przygotowała nas do stawiania czoła środowisku czy zagrożeniom. Zauważmy, że panowie z reguły są bardziej odporni na zimno. Męska skóra posiada również dużo więcej kolagenu od kobiecej. Utrata jędrności również następuje później. Męska skóra jest odporniejsza od damskiej, ale to nie znaczy, że powinniśmy zrezygnować z jej codziennej pielęgnacji.

Jak dbać o cerę dojrzałego mężczyzny?

Bardzo ważne jest ustalenie, jaką dokładnie marą cerę. Musimy ocenić czy jest ona sucha, tłusta czy mieszana i dostosować do tego wszystkie zasady pielęgnacji. Skóra sucha pozostawia wrażenie ściągnięcia i jest pełna podrażnień, tłusta zaś charakteryzuje się niedoskonałościami, a także wyraźnie się błyszczy. Mieszana łączy te dwie cechy, przez co wymaga innej pielęgnacji. Kosmetyki dla mężczyzn mogą się ze sobą świetnie łączyć.

Pamiętajmy jednak, aby postawić na dobre marki. Nie kierujmy się wyłącznie marketingiem, ale przede wszystkim zwróć uwagę na składy produktów. Jakich składników szukać? Zdecydowanie dopasowanych do potrzeb skóry mężczyzny. Jeśli zauważamy pierwsze zmarszczki w okolicach oczu, wypróbujmy dobre i jakościowe serum. Jest to zaawansowany preparat pielęgnujący i poprawiający wygląd skóry w tej niezwykle delikatnej i podatnej na uszkodzenia okolicy. W jego formule zawarte są wysokie stężenia kwasu hialuronowego czy witaminy C.

Jeżeli chcemy zachować najlepszy wygląd naszej cery, nie myjemy jej zwykłym mydłem czy żelem pod prysznic pełnym agresywnych substancji i detergentów. Jeżeli nie kupiliśmy jeszcze odpowiednich kosmetyków dla mężczyzn, można przemyć twarz po prostu wodą lub zmoczonym małym ręcznikiem. Pamiętamy przy tym, by ręcznik ten służył jedynie do twarzy, bowiem szczególnie w łazience wiele baterii zostaje przeniesionych na inne części ciała.

Informacja prawna