Witaminy dla mężczyzn. Dlaczego powinny być nieco inne niż te dla kobiet?

Organizmy kobiety i mężczyzny różnią się od siebie pod pewnymi względami. Najłatwiej jest nam to zauważyć, kiedy przyjrzymy się tkance tłuszczowej i mięśniowej. U kobiet często dominuje ta pierwsza, podczas gdy u mężczyzn ta druga. I nie jest to wynikiem jedynie prowadzonego trybu życia, ale również tego, w jaki sposób działają hormony u obu płci. Nic więc dziwnego, że również suplementy przeznaczone dla mężczyzn i kobiet powinny być inne. Przyjrzyjmy się bliżej, po które powinni sięgać panowie.

Magnez i witamina B6

Z pewnością każdy z nas słyszał już o tym, jak wielki wpływ na nasz organizm ma witamina B6 oraz magnez. Odpowiadają przede wszystkim za funkcjonowanie naszego układu nerwowego, a ich działanie jest niesamowicie szerokie. W związku z tym każda zmiana ich stężenia we krwi może powodować, że organizm funkcjonuje znacznie gorzej, a nawet zapada na nieprzyjemne w skutkach choroby.

Jednak zanim to nastąpi, pierwsze objawy niedoborów magnezu i witaminy B6 mogą być zauważalne w zupełnie innej postaci. Pojawia się przewlekłe zmęczenie, podwyższony poziom stresu, słabiej funkcjonuje przewodnictwo mięśniowe. W związku z tym mogą występować nieprzyjemnego mrowienia, drętwienia i skurcze mięśni. Co więcej, pogarsza się także wydolność umysłowa: człowiek jest mniej skoncentrowany, trudniej przychodzi mu zapamiętywanie i uczenie się. Może pojawić się także pogorszenie samopoczucia i nastroju, wraz z objawami depresyjnymi.

W związku z tyloma konsekwencjami suplementacja witaminą B6 oraz magnezem jest bardzo wskazana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Osoby żyjące aktywnie czy też korzystające z dużej ilości kawy powinny jeszcze bardziej zadbać o właściwy poziom tych składników.

Kompleksy specjalnie przeznaczone dla mężczyzn

Oprócz magnezu i witaminy B6 warto sięgnąć także po specjalnie opracowane witaminy dla mężczyzn. Są one przede wszystkim dedykowane panom po 40 r.ż. Zostały przygotowane w zgodzie z tym, jak zmienia się ciało mężczyzny i jego funkcjonowanie właśnie w tym okresie. Dla nikogo raczej nie jest zaskoczeniem, że spadający poziom testosteronu nie jest mile widziany przez żadnego mężczyznę, dlatego naturalne sposoby na jego wspomożenie zazwyczaj są bardzo pożądane. Właśnie dlatego w witaminach dla mężczyzn nie zabrakło wyciągów z żeń szenia czy korzenia maca, które są znane ze swoich właściwości stymulujących organizm do produkcji tego ważnego hormonu.

Oprócz tego suplementy dla mężczyzn powinny zawierać inne naturalne wyciągi, minerały i witaminy, które mogą przyczynić się do poprawy stanu męskiego organizmu. Są to między innymi cynk, miedź, potas i selen, jak również witaminy z grupy B, C, D, E, a także inne ważne związki. Ich właściwy poziom sprawia, że mężczyźni przez dłuższy czas zachowują swoją wysoką aktywność, mogą cieszyć się młodością, piękną sylwetką oraz energią. Substancje te działają także ochronnie, podnosząc odporność organizmu oraz chroniąc go przed wolnymi rodnikami.

Informacja prawna