7 cech dobrego mechanika samochodowego

Samochody stają się bardzo zaawansowane technicznie. Mimo starań producentów stopień komplikacji rozmaitych układów nie zawsze idzie w parze ze zwiększaniem niezawodności. Wielu kierowców jest zdania, że auta są mniej trwałe, a pogoń za podnoszeniem efektywności, jeśli chodzi o zużycie paliwa i ekologię powoduje, że niezbyt dobrze przetestowane systemy częściej ulegają awariom. Znalezienie dobrego warsztatu staje się więc coraz istotniejsze.

Co wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

Czasy, gdy naprawa samochodu wymagała jedynie podstawowego zestawu narzędzi odeszły w niepamięć. Dziś warsztat musi być wyposażony w specjalistyczny sprzęt przeznaczony do diagnostyki licznych układów elektronicznych, a także dużą ilość koniecznego osprzętu pozwalającego na szybkie wykrywanie usterek i ich skuteczne usuwanie. Nie można jednak zapominać, że same urządzenia przeznaczone do sprawdzania parametrów pracy poszczególnych podzespołów mogą wprawdzie ułatwić i przyspieszyć naprawę, będą jednak całkowicie bezużyteczne bez obsługującego je fachowca. W dobrym warsztacie liczyć się będą przede wszystkim kompetencje i doświadczenie każdego zatrudnionego mechanika samochodowego. W Tarnowskich Góry przykładem firmy, która łączy najwyższej jakości wyposażenie diagnostyczne oraz sprzęt przeznaczony do wykonywania napraw ze znakomitym przygotowaniem zawodowym specjalistów zajmujących się pojazdami klientów jest Silesia Cars Center.

Nowoczesny warsztat – nie tylko wiedza fachowa

Choć wysokie kwalifikacje mechaników oraz dobre wyposażenie warsztatu są jednymi z najważniejszych kwestii, jakimi klienci kierują się przy wyborze serwisu, to muszą one być wsparte kilkoma cechami dodatkowymi. Większość osób zlecając naprawę auta, liczy na to, że zostanie ona dokonana w możliwie krótkim czasie. Do ważniejszych cech mechanika samochodowego trzeba więc zaliczyć wyznaczanie dogodnych terminów napraw. Równie ważne będzie ich dotrzymywanie – choć zawsze mogą się zdarzyć opóźnienia w dostawie części, to w dobrym warsztacie będą to sytuacje wyjątkowe. Kolejną kwestią jest dbanie o powierzone auto – nie chodzi tu tylko o brak uszkodzeń, ale także o niepobrudzenie wnętrza czy karoserii podczas pracy.

Warsztatem, który można uznać za wzór, jeżeli chodzi o kompetencje personelu, poziom wyposażenia i jakość świadczonych usług jest Silesia Cars Center. Firma zajmuje się wszelkimi naprawami mechanicznymi, przeglądami i serwisem klimatyzacji. Specjalizuje się ponadto w serwisie i regeneracji pompowtryskiwaczy, wtryskiwaczy i turbosprężarek oraz pomp.

Informacja prawna