Co potrafi hulajnoga elektryczna

hulajnoga elektryczna

Hulajnogi elektryczne zyskują coraz większą popularność zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Pojazdy te oferują bowiem wiele możliwości nie tylko w obszarze rozrywki czy aktywnego wypoczynku, ale również jako urządzenia o bardzo praktycznym zastosowaniu. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej hulajnodze elektrycznej i jej funkcjom.

Budowa hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga elektryczna wygląda bardzo podobnie jak klasyczna hulajnoga. Tym, co na pierwszy rzut oka ją wyróżnia, jest przede wszystkim obecność wbudowanego akumulatora. Ponadto elektryczne modele mają z reguły mocniejszą konstrukcję i wykonane są z trwalszych materiałów. 

Hulajnoga elektryczna wyposażona jest również w hamulec, a także światła, które umożliwiają bezpieczną jazdę po zmroku. 

Parametry hulajnogi elektrycznej 

Tym, na co przyszli właściciele hulajnogi elektrycznej zwracają największą uwagę, są dwa podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest zasięg, drugim – maksymalna prędkość. Jeśli chodzi o zasięg, to jest on uzależniony od pojemności akumulatora i oznacza, jaką trasę można przejechać na jednym jego ładowaniu. Oczywiście im większy zasięg, tym lepiej. Zwykle hulajnogi elektryczne mają zasięg od 30 do 50km, co pozwala na swobodne odbycie trasy do pracy czy na uczelnię i z powrotem – bez konieczności ładowania akumulatora w międzyczasie. Przykładowo, hulajnoga elektryczna Xiaomi posiada zasięg 45km, co jest zdecydowanie zadowalającym wynikiem podczas codziennego użytkowania. Drugim ważnym parametrem jest natomiast maksymalna prędkość. Miłośnicy tego rodzaju gadżetów oczywiście chcieliby, aby hulajnoga miała jak największą prędkość. Jednak ograniczenia, jakie posiadają obecne urządzenia, podyktowane są względami bezpieczeństwa. Dlatego dostępne na rynku hulajnogi elektryczne mogą zwykle rozwinąć maksymalną prędkość do 25km/h.

Podczas wyboru hulajnogi elektrycznej warto również zwrócić uwagę na pozostałe parametry takie jak moc silnika, wielkość kół, maksymalna ładowność, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku osób o większej wadze.

Hulajnoga elektryczna w praktyce

Każdy gadżetomaniak z pewnością nie przejdzie obojętnie obok hulajnogi elektrycznej. Choć wiele osób traktuje ten pojazd całkowicie rekreacyjnie, korzystając z niego w formie alternatywy dla roweru czy rolek, to coraz więcej osób przekonuje się do jej praktycznego zastosowania jako zamiennika samochodu. Niesie to za sobą wiele korzyści zwłaszcza, gdy mieszkamy w dużym, często zakorkowanym mieście. Hulajnogą elektryczną jesteśmy w stanie przejechać całą trasę w dużo krótszym czasie niż samochodem, w którym znaczną część czasu spędzamy stojąc w korkach czy na światłach. Korzyść tę dostrzegają osoby pracujące, które każdego dnia muszą tracić czas w podróży do i z pracy.

Hulajnoga sprawdza się zarówno na drodze asfaltowej, na chodniku, jak i na ścieżce szutrowej. Możemy więc czuć się całkowicie bezpiecznie poruszając się po tego rodzaju podłożu. Na rynku dostępne są również hulajnogi do tras bardziej zaawansowanych o zróżnicowanej nawierzchni, jednak do codziennego użytkowania wystarczy ten klasyczny model.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć każdemu użytkownikowi hulajnogi elektrycznej wspaniałych wrażeń i bezpiecznej drogi!

Informacja prawna