Podstawowy ekwipunek służb specjalnych – umundurowanie służb publicznych

Podstawowy ekwipunek służb specjalnych – umundurowanie służb publicznych

Umundurowanie Policji

Strój ochronny wykorzystywany w pracy to bardzo ważny element ekwipunku, Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie poleconych zadań, jak również ochrona przed różnymi nieprzewidywalnymi lub niekorzystnymi sytuacjami. Jednym z tego rodzaju wyposażenia jest mundur służbowy. Czym one się cechuje? Z czego jest złożony?  Jakie właściwości powinno wykazywać idealna umundurowanie dla Policji?

Skład ekwipunku służb specjalnych

Mundur policyjny to strój, który przede wszystkim ma być wygodny, komfortowy i bezpieczny. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, które odprowadzają powietrze, a także są odporne na działanie wielu niekorzystnych warunków atmosferycznychMundury dla policji oraz innych służb posiadają widocznie umieszczony symbol, który jasno określa rodzaj wykonywanej profesji. Jest to obowiązkowy wymóg, aby można było zidentyfikować osobe pełniącą słuzbę, jego stopień, przynależność do jednostki oraz rangę. Jest to ważne również do odbioru funkcjonariusza na zewnątrz, świadczy to o jego wiarygodności. W skład tego rodzaju wyposażenia wchodzi kilka najważniejszych elementów, w które powinien być wyposazony każdy funkcjonariusz służb publicznych.

Elementy wyposażenia funkcjonariusza:

Mundur policyjny

Profesjonalny Mundur policyjny to element wyposażenia, który można podzielić również na kilka kategorii. To od wyznaczonego zadania zależny jest wybór odpowiedniego stroju. Wśród popularnych ubiorów służb znajdują się m.in mundury ćwiczebne, umundurowanie codzienne oraz strój galowy. Podobne cechy, parametry i wykorzystanie posiada innego rodzaju odzież zawodowa w służbach takich, jak staż miejska, graniczna czy pożarna. Mundur dla straży miejskiej nieznacznie różni się od stroju policjanta. Spodnie strażnika posiadają dodatkowy żółty pasek wzdłuż nogawki, co pozwała w prosty i szybki sposób odróżnić te dwie instytucje i ich pracowników. Mundur służbowy zarówno policyjny jak i każdy inny jest obowiązkowy i można go nosić tylko do celów służbowych.

Informacja prawna