Trener personalny – na co uważać przy wyborze?

Marzenie o idealnej, wysportowanej sylwetce dotyczy wielu z nas. Chcemy, żeby nasze ciało prezentowało się dobrze, niezależnie od wieku oraz płci. W związku z tym podejmujemy różne działania aby ten cel osiągnąć. Przede wszystkim: stosujemy dietę, rozpoczynamy treningi na siłowni lub w klubie fitness. Oczywiście każdemu z nas zależy na tym, żeby efekty pojawiły się w stosunkowo szybkim okresie czasu. Co zatem możemy zrobić, żeby nasze działania nie poszły na marne a wysiłek włożony w treningi przyniósł oczekiwane rezultaty? Przede wszystkim musisz postawić na odpowiedniego trenera personalnego, który przeprowadzi Cię przez cały proces zmiany sylwetki, będzie Cię motywował do pracy a także pomoże ustalić cel, który chcesz faktycznie osiągnąć!

Pewnie teraz zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego trenera personalnego? Zaraz przedstawimy Ci cechy dobrego trenera!

Jak wybrać trenera personalnego?

Popularność związana z zawodem trenera stale rośnie. Praktycznie na każdej siłowni lub w klubie fitness można spotkać trenerów, którzy z uśmiechem oferują nam przeprowadzenie indywidualnego treningu, obiecując przy tym doskonałe rezultaty przy dłuższej współpracy. Jak zatem spośród tak dużej ilości potencjalnych kandydatów wybrać najlepszego trenera?

Dobry trener personalny powinien :

 • Mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie trenerskie
 • Posiadać umiejętności pedagogiczne
 • Stawiać realne cele
 • Lubić uprawiać sport
 • Dbać o swoją sylwetkę
 • Odpowiednio motywować swoich podopiecznych do ćwiczeń
 • Zawsze mieć przygotowany plan zajęć, który uwzględnia dotychczasowe efekty treningów
 • Mieć charyzmę
 • Stale się doszkalać i uzupełniać swoją wiedzę w dodatkowe wiadomości
 • Szanować czas swoich kursantów i stawiać się na zajęcia punktualnie

W czym może pomóc Ci dobry trener personalny?

Wspominaliśmy już, że musisz zwrócić szczególną uwagę przy wyborze trenera personalnego. Tak naprawdę jest on odpowiedzialny za to, jak szybko uda Ci się wypracować dobre nawyki, zmienić podejście do podejmowania aktywności fizycznej a także spełnić swoje marzenie o dobrym wyglądzie.

Trener personalny dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu może:

 • Dostosować ćwiczenia do Twojego celu treningowego,
 • Wziąć pod uwagę rodzaj ćwiczeń, których nie możesz wykonywać (np. przez przebyte kontuzje i zaproponować inne rozwiązania),
 • Pokazać Ci odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń tak, żebyś nie przeciążał swoich mięśni oraz kręgosłupa,
 • Przeprowadzić z Tobą odpowiednie pomiary całego Twojego ciała i tym samym szczegółowo opracować dla Ciebie plan działania uwzględniający nie tylko same treningi ale dietę, ilość snu która jest Ci potrzebna, ilość wody, którą musisz wypić w ciągu dnia oraz inne czynniki mające wpływ na to, żeby zmienić Twoją sylwetkę.

Trening EMS to nowoczesny sposób na indywidualne modelowanie sylwetki!

Jednym ze sposób na połączenie nowoczesnego, kompleksowego treningu całego ciała z indywidualnymi zajęciami z trenerem personalnym jest EMS! To elektrostymulacja mięśni prądem, której skuteczność sprawia, że coraz więcej osób chce spróbować właśnie takiej formy aktywności.

Zajęcia EMS mogą pomóc Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę z dużo krótszym czasie niż podczas Twojej pracy na siłowni czy w klubie fitness. 20 minut treningu EMS zastępuje ok. 3 godzinny tradycyjny trening. Elektrostymulacja mięśni prądem wysyła impulsy elektryczne prosto do mięśni, dlatego jest w stanie pobudzić do działania nawet te mięśnie, które znajdują się głęboko w ciele.

Dlaczego jeszcze warto spróbować EMS? Każdy trening EMS poprzedza indywidualna konsultacja z trenerem personalnym.  Właśnie podczas takiej pierwszej rozmowy , zadaje on pytania dotyczące trybu życia jakie prowadzisz, rodzaju profesji,  jaką wykonujesz a także dopytuje o aktywność fizyczną, którą wykonywałeś do tej pory. To pozwala poznać mu Twoje potrzeby a także ustalić realny plan zajęć.

Podczas treningu EMS ćwiczenia są dopasowane do Twoich możliwości. Właśnie dlatego nie musisz się martwić o to, że sobie nie poradzisz. Nawet na początkowym etapie jesteś w stanie wykonać trening w całości. Co ciekawe EMS jest wykorzystywany przez trenerów personalnych także w przypadku powracania do zdrowia po różnego rodzaju kontuzjach. Nie powoduje on przeciążania mięśni, jest bezpieczny i  skuteczny.

BodyTec20 to sieć studiów treningu EMS, które znane jest w całej Polsce. To miejsce słynie przede wszystkim ze skutecznego modelowania sylwetki ale co najważniejsze z najbardziej wykwalifikowanych trenerów personalnych. Jeżeli zatem chcesz w sposób bezpieczny oraz skuteczny zmienić swoje ciało, pokochać ćwiczenia fizyczne i zmienić swoje codzienne funkcjonowanie w taki sposób, aby wspierało Cię ono w osiągnięciu celu, to koniecznie skontaktuj się z BodyTec20! Oni naprawdę wiedzą co robią i gwarantujemy, że nie pożałujesz tej decyzji!

Informacja prawna