Fenomen rowerów Kross

Jazda na rowerze staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu w Polsce. Szacuje się, iż każdego roku na nasz rynek trafia blisko 1 000 000 różnego rodzaju rowerów. Firma Kross jako wiodący producent jednośladów posiada blisko 25% udziału w rodzimym rynku. Tworząc modele dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, cieszy się popularnością zarówno pośród amatorów, jak i sportowców reprezentujących nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Na rowerach marki KROSS jeżdżą między innymi Maja Włoszczowska, Jolanda Neff i Bartłomiej Wawak – złoty medalista Mistrzostw Europy w Maratonie w Singen.

Stawiając na innowacyjne rozwiązania KROSS od 30 lat jest liderem w sprzedaży polskich rowerów. Wprowadzając na rynek ramy rowerowe z włókna węglowego, nie tylko umocnił swoją pozycję na rynku, ale i zaczął eksportować je do ponad 40 krajów na świecie, w tym do posiadającej długą tradycję rowerową Holandii.

Rowery KROSS – charakterystyka

Każdego roku produkująca w Przasnyszu koło Warszawy marka KROSS dostarcza na polski rynek ponad 250 000 rowerów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rowerzystów. Wykonane z najwyższej klasy materiałów, doskonale spisują się zarówno w warunkach miejskich, jak i na długich trasach rowerowych.

Wybitni specjaliści, dla których konstrukcja rowerów to nie tylko praca ale i pasja, stworzyli modele górskie, szosowe, trekkingowe, a także miejskie oraz dziecięce. Wraz z popularyzacją aktywnego trybu życia połączonego z budową utwardzonych dróg rowerowych, po polskich drogach zaczęło poruszać się coraz więcej rowerzystów, w tym wiele rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Aby zapewnić swoim klientom maksimum wygody, każdy z produkowanych modeli dostępny jest w kilku rozmiarach (od S do L). Wiedząc jak ważna dla zdrowia jest odpowiednia postawa rowerzysty, KROSS skonstruował ramy idealne do swojego przeznaczenia. Dzięki temu rowery szosowe są szybkie, trekkingowe wygodne, a górskie wytrzymałe.

Aby ułatwić rozpoznanie modelu, KROSS wprowadził do nomenklatury liczby określające stopień zaawansowania technologicznego w rowerze. I tak na przykładzie rowerów crossway’owych Evado firma może poszczycić się modelami od 1.0 do 7.0. Funkcjonalne i odznaczające się ponadczasowym designem, a także przystępną ceną stanowią zakup na lata.

Aby rowery firmy KROSS mogły być spotykane na trasach Velo w całym kraju, jak i na świecie zastosowano w nich wiele praktycznych rozwiązań. Każdy z nich posiada zwiększającą komfort jazdy ruchomą sztycę, a także popularne hamulce V-BREAK i przerzutki SHIMANO. Duże koła w modelach sportowych pozwalają osiągnąć znaczną prędkość, natomiast regulowana kierownica dopasować jego wysokość do wzrostu. Szerokie manetki zostały przystosowane do kształtu dłoni, dzięki czemu wielogodzinna jazda nie nadwyręża ich mięśni. W zależności od kwoty, jaką pragniemy przeznaczyć na zakup roweru manetki mogą być wykonane z tworzywa antypoślizgowego, jak i wysokiej jakości skóry. Na uwagę zasługują również siodełka ze stalowym wyłożeniem i amortyzującą wyściółką z pianki lub żelu miękkiego. Syntetyczny pokrowiec sprawia, iż siodełka odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rzeczą charakterystyczną dla rowerów KROSS jest szybki montaż, a także łatwa regulacja. Zarówno koła, jak i siodełko, amortyzatory i kierownica zabezpieczone są metalowym zatrzaskiem, który nie sprawi problemów amatorom, a tym bardziej profesjonalnym rowerzystom.

Do ciekawostek należy fakt, iż powierzchnia należących do firmy magazynów, w których przechowywane są rowery wynosi ponad 17 000 metrów kwadratowych, a lakiernia firmy uchodzi za największą tego typu w Europie.

W ten sposób niewielki sklep rowerowy założony w 1990 roku przez Zbigniewa Sosnowskiego stał się jednym z największych przedsiębiorstw rowerowych na Starym Kontynencie.

Bezpieczeństwo

Od 2002 roku każdy element składowy rowerów KROSS posiada certyfikat jakości EN ISO 9001. Służy to nie tylko zwiększeniu komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwu.

Gwarancja KROSS

Firma KROSS jako jedno z niewielu przedsiębiorstw zajmujących się produkcją oraz dystrybucją rowerów posiada atrakcyjne warunki gwarancji. Oprócz standardowej udzielanej na okres dwóch lat, każdy, kto dokonuje regularnego przeglądu w autoryzowanym serwisie KROSS, może otrzymać dożywotnią gwarancję na ramę. Aby móc cieszyć się gwarancją należy posiadać dokument sprzedaży roweru, a także wpis do gwarancji, który dostępny jest w Internecie, a na życzenie klienta, może zostać przedłożony w formie papierowej.

Jak widać oferta firmy KROSS jest niezwykle atrakcyjna. Rowery KROSS i akcesoria tej marki w atrakcyjnych cenach znaleźć można w sklepie internetowym DomenaSportowa.pl.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna