Pilny wydatek – co robić?

Pilne wydatki, zbyt wysokie dla naszego konta czy portfela, to bardzo częsta sytuacja. Niestety często zdarza się awaria lodówki, nieoczekiwanie wysoki rachunek od mechanika za zepsuty samochód czy inne wydatki związane ze szkołą dziecka. Jest jednak kilka sposobów na szybki zastrzyk gotówki. Jednym z takich sposobów są pożyczki, które można uzyskać naprawdę szybko. To najszybszy sposób na potrzebne nam pieniądze.

Pożyczka w 15 minut

Kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy, dzięki pożyczce możemy je uzyskać już nawet w kilkanaście minut. W porównaniu do kredytów, żeby zaciągnąć pożyczkę nie trzeba nawet wychodzić z domu. Bardzo łatwo można złożyć wniosek o pożyczkę przez internet. Nie trzeba składać żadnych dokumentów, udowadniających dochody, wydatki, zarobki, pracę. Wystarczy podać kilka danych z dowodu osobistego, wybrać kwotę pożyczki, dogodny termin spłaty i już. Firmy oczywiście też chcą wiedzieć, czy klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie i mają specjalne systemy, za pomocą których weryfikują konta klientów oraz sprawdzają ich historię kredytową w rejestrach, takich jak BIK czy KRD. Jednak pożyczkę często można dostać nawet jeśli ma się jakiś negatywny wpis w tych rejestrach. Wiele firm pożyczkowych oferuje nawet specjalne pożyczki dla osób z zadłużeniem, bez sprawdzania rejestrów. Takie osoby zwykle nie mają szans na kredyt w banku i jest to dla nich niemal jedyne wyjście.

A może pożyczka od znajomego?

Innym sposobem na nagły wydatek jest pożyczenie pieniędzy od kogoś znajomego lub z rodziny. Należy jednak pamiętać, że nie można nikogo zmuszać do pożyczenia pieniędzy i trzeba być wobec tej osoby uczciwym. Jeśli osoba, którą prosimy o pożyczkę zgodzi się na to i pożyczy nam pieniądze, pamiętajmy, że jest to jednocześnie kredyt zaufania. Jeśli ktoś decyduje się na pożyczenie nam pieniędzy, oznacza to, że obdarza nas zaufaniem. Dlatego jeśli nie dotrzymamy umowy, nadszarpniemy to zaufanie, a to może doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów, które zwłaszcza w rodzinie potrafią zniszczyć relacje. Taka osoba, która jest dla nas życzliwa, jest w stanie prędzej zgodzić się na proponowany przez nas termin i sposób zwrotu pieniędzy czy inne rzeczy. Zawsze jednak najbardziej sprawdzonym wyjściem jest wybraniem profesjonalnej i rzetelnej firmy pożyczkowej, zapoznanie się z dokumentacją przedstawianą przez te firmę, zaakceptowanie warunków i ich przestrzeganie zgodnie z ustaleniami. To pozwala na podejmowanie długoterminowo korzystnych decyzji.

Informacja prawna