Rowery elektryczne – czy warto?

Rynek pojazdów elektrycznych z roku na rok coraz mocniej się rozwija. Ulicami zawładnęły elektryczne samochody, hulajnogi, a przede wszystkim rowery. Zamontowane w nich silniki wspomagają jazdę, dzięki czemu znacznie ułatwiają poruszanie się po większych wzniesieniach i z większym obciążeniem. Szczególnie warte uwagi są polskie rowery elektryczne – trwałe, szybkie i łatwe w użytkowaniu. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w rower z napędem elektrycznym? Jak wybrać dla siebie odpowiedni model? 

Rowery elektryczne – wady i zalety

Hulajnoga elektryczna już na stałe zagościła na polskich ulicach. W ostatnich latach nie mniejszą popularnością cieszą się również rowery elektryczne. Wyposażone w silnik elektryczny i baterię są w stanie rozwinąć prędkość 25 km/h już po kilku przekręceniach pedałami. Niejeden sklep z rowerami elektrycznymi oferuje również modele bardziej wydajne, które rozpędzają się nawet do 45 km/h. Poruszanie się na rowerze z napędem jest o wiele prostsze, ponieważ wbudowany silnik wspomaga kierującego w napędzaniu jednośladu. Warto jednak podkreślić, że rower nie jeździ sam – pojazd wymaga bowiem choć minimalnego zaangażowania ze strony rowerzysty.

Dużą zaletą rowerów elektrycznych jest również wydajność wbudowanej baterii. Zagraniczne i polskie rowery elektryczne są w stanie pokonać dystans około 170 kilometrów na jednym ładowaniu. Pojazdy te świetnie sprawdzą się więc zarówno podczas poruszania się w miejskiej dżungli, jak i na weekendowe wycieczki po górach.

Rodzaje rowerów elektrycznych

Każdy sklep z rowerami elektrycznymi oferuje zazwyczaj cztery modele rowerów – miejskie, trekkingowe, składane i górskie. Różnią się między sobą konstrukcją, mocą i maksymalną prędkością, dlatego każdy z nich sprawdza się doskonale w innych zadaniach. W zależności od indywidualnych potrzeb każdy miłośników dwóch kółek może więc znaleźć coś dla siebie. Modele miejskie to idealna propozycja dla osób, które korzystają z roweru na co dzień jako środka transportu do pracy czy szkoły. Nie należą do najszybszych, ale za to zapewniają pełen komfort podczas jazdy. Rowery trekingowe będą z kolei świetnym rozwiązaniem zarówno do jazdy po mieście, jak i w górach czy w lesie. Najbardziej uniwersalnym wyborem będą natomiast rowery składane, które wyróżniają się lekką konstrukcją, niewielkim rozmiarem i dużą mobilnością. Jeśli natomiast szukasz modelu do zadań specjalnych, polskie rowery elektryczne górskie są stworzone dla Ciebie! Tego typu rower posiada solidną konstrukcję, dzięki czemu dają sobie radę nawet na najcięższych trasach.

Informacja prawna