Trening personalny – na czym polega i co ma wpływ na jego cenę?

Każdy, kto chce schudnąć lub wyrzeźbić sylwetkę, powinien zadbać o właściwą dawkę odpowiednich ćwiczeń. Ich samodzielny dobór nie jest jednak prosty, a osoby początkujące mogą łatwo popełniać podstawowe błędy. Remedium na ten problem stanowi trening personalny.

  1. Na czym polega trening personalny?
  2. Ile kosztuje współpraca z trenerem personalnym?

Ćwiczenia z trenerem personalnym pozwalają osiągnąć oczekiwane efekty znacznie szybciej niż w przypadku samodzielnych treningów. Trzeba jednak wybrać odpowiedniego trenera i ustalić optymalną częstotliwość ćwiczeń.

Na czym polega trening personalny?

Treningi personalne to jedna z opcji treningowych, jaką można wybrać najczęściej na siłowni lub w klubie fitness. W trakcie treningu trener osobisty pracuje z jedną osobą, dlatego może jej poświęcić 100% swojej uwagi. Cykl treningowy zaczyna się od konsultacji, na której trener ustala wraz z klientem plan treningowy, przeprowadza wywiad oraz udziela wskazówek dotyczących diety. Podczas każdej sesji treningowej trener personalny pilnuje, aby klient wykonywał ćwiczenia poprawnie i z odpowiednią intensywnością, a także motywuje do pracy i osiągnięcia założonych celów treningowych.

Praca z trenerem osobistym ma charakter indywidualny, a więc częstotliwość spotkań zależy od Twoich możliwości czasowych i czasu pracy trenera. Indywidualne zajęcia, na których trener skupia się jedynie na Tobie, oraz udzielone przez trenera wskazówki, pozwalają na utrzymanie zdrowego stylu życia nawet przy niskiej częstotliwości spotkań.

Ile kosztuje współpraca z trenerem personalnym?

Cena treningu personalnego jest zależna od wielu czynników. Wpływ na koszty ma zarówno miasto, w którym szukasz trenera, jak również jego doświadczenie i kompetencje. Trening, jaki przeprowadza doświadczony trener personalny Warszawa Mokotów w czterech miejscach na terenie stolicy, będzie nieco droższy niż ten oferowany przez początkującego trenera z małej miejscowości. Na cenę ma wpływ również intensywność planu treningowego – chcąc spotykać się z trenerem kilka razy w tygodniu, trzeba nastawić się na zwiększenie kosztów w stosunku do ceny, jaką należy zapłacić za treningi raz w tygodniu. Jednak każdy, kto dąży do uzyskania szczupłej, wysportowanej sylwetki, powinien zacząć trenować z trenerem personalnym. Lepiej zainwestować w indywidualne treningi z trenerem posiadającym odpowiednią wiedzę z zakresu anatomii i doświadczenie w pracy z klientami, niż stracić pieniądze na kolejne diety-cud. Jeśli chcesz się przekonać, czy to forma ćwiczeń dla Ciebie, umów się na pojedynczy trening i sprawdź, co może zaoferować Ci dobry trener osobisty.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna