Dla osób słabosłyszących albo całkowicie głuchych, nowoczesne aparaty słuchowe mogą ułatwić życie na wiele sposobów. Są one zasilane najnowszej generacji akumulatorami, dzięki czemu problemy związane z wymianą baterii należą już do przeszłości.
Jedno naładowanie wystarcza na działanie urządzenia przez 24 godziny. Nowoczesna technologia litowo-jonowa cechuje się również tym, że akumulatory mają nawet o 40% dłuższą żywotność, niż standardowe modele.
Cyfrowa łączność z nowoczesnym aparatem słuchowym
Bardzo dużą rolę w przypadku nowoczesnych aparatów słuchowych odgrywa digitalizacja. Innowacyjne urządzenia można bezprzewodowo połączyć przez Bluetooth ze smartfonem albo smartwatchem. Pozwala to na słuchanie muzyki, ale przede wszystkim prowadzenie rozmów telefonicznych.
Aparatem oferowany na stronie Geers możemy sterować z aplikacji na urządzeniu mobilnym, dzięki czemu możemy dostosować poziom aktualnego hałasu w tle oraz regulować głośność słuchową w obu uszach. Pozwala to lepiej skupić się na rozmowie i wyciszyć gwar np. kiedy przebywamy w zatłoczonym miejscu, takim jak restauracja czy centrum miasta.
Jakie jeszcze zalety posiada nowoczesny aparat słuchowy?
Niektóre nowoczesne aparaty słuchowe można zintegrować z pomocnymi aplikacjami. W ten sposób można będzie łagodzić szumy uszne u osób, które mają takie problemy, a także za pomocą słuchu zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi użytkowania i dbania o innowacyjny aparat słuchowy.
Wiele modeli posiada także funkcję umożliwiającą połączenie z urządzeniem audio albo telewizorem. Dzięki temu aparat staje się z bezprzewodowymi słuchawkami i kieruje do naszego ucha bezpośredni dźwięk z oglądanego filmu czy słuchanej muzyki.
W jaki sposób mają działać aparaty słuchowe w przyszłości?
Światowa Organizacja Zdrowia cały czas pracuję nad urządzeniami, które wspomagają słuch. Ze statystyk wynika, że aż ponad 400 milionów ludzi na świecie wymaga pomocy.
Już za kilkanaście lat mają powstać nowoczesne aparaty słuchowe, które pozwolą użytkownikowi sterować urządzeniem za pomocą własnych myśli. Innym pomysłem jest sterowanie sprzętem za pomocą ruchu oczu. Głośność rozmowy będzie automatycznie dostosowywać się do ruchów głowy lub oczu użytkownika.