Pudełko fasonowe – o czym mowa w praktyce?

Na pewno kojarzysz proste kartoniki, które składają się za pomocą specjalnych zagłębień. To właśnie pudełka fasonowe. Do ich złożenia nie potrzeba taśmy, a dzięki specjalnej konstrukcji doskonale sprawdzają się do przechowywania i wysyłania produktów.

Co to jest pudełko fasonowe?

To pojemnik lub opakowanie używane do wysyłania, przechowywania lub przenoszenia różnego rodzaju produktów. Pudła są zwykle wykonane z tektury falistej, grubej tektury lub plastiku i mają charakterystyczne zazębiające się klapy i skrzydła, dzięki czemu są łatwe do złożenia – nie wymaga to użycia taśmy klejącej, jak w przypadku kartonów klapowych.

Technologia produkcji tego rodzaju opakowań oparta jest na wykorzystaniu wielu ostrzy ustawionych na różnych wysokościach i obracających się z dużą prędkością – między innymi dlatego, opakowania tego typu często nazywane są wykrojnikami. Tak powstaje między innymi pudełko fasonowe i inne specjalne opakowania.

Pudełka fasonowe – największe zalety

Największą zaletą pudełka fasonowego jest to, że jest proste i łatwe w użyciu. Dzięki specjalnym zazębienia złożenie takiego opakowania zajmuje maksymalnie kilka sekund. Co więcej, raz zrobione pudełko można wykorzystywać wielokrotnie, co oznacza, że jest to kompaktowe rozwiązanie do przechowywania wyrobów.

Dodatkowo skrzydła takiego opakowania są grubsze niż w przypadku klasycznych kartonów. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo przewożonego towaru w transporcie – co w wielu branżach, takich jak cukiernictwo może mieć duże znaczenie.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że sposób produkcji tego typu opakowań umożliwia przygotowywanie pudełek o wysokim stopniu personalizacji. Oznacza to, że możesz zaprojektować opakowanie według własnego pomysłu (rozmiar, kształt) i nie będzie większych problemów z jego wykonaniem.

Gdzie można wykorzystać pudełko fasonowe?

Tego rodzaju opakowania mają przynajmniej kilka zastosowań. Doskonale nadają się przede wszystkim do transportu towarów. Ze względu na swoją wytrzymałość zapewniają wysoki poziom ochrony i bezpieczeństwa.

Chętnie są wykorzystywane również do przechowywania produktów lub półproduktów w magazynach. Łatwość ich składania i rozkładania sprawia, że przechowywanie nieużywanych kartonów nie wymaga dużej ilości miejsca, czego nie można powiedzieć o opakowaniach plastikowych.

Dodatkowo pudełka fasonowe świetnie sprawdzają się do promocji firmy. Ich właściciele mogą przygotować niemal dowolny kształt opakowania, co pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.

Informacja prawna