Ważna odzież dla wędkarza

Zamiłowanie do wędkowania pociąga za sobą konieczność posiadania odpowiedniego wyposażenia. Wśród niego znajduje się między innymi dobrej jakości wędka, przynęty czy żyłka. Nie można jednak zapominać także o wyposażeniu, które wspomoże i jednocześnie ochroni samego wędkarza. Popatrzmy zatem, po jakie ubrania może on sięgnąć.

Nie zapominaj o pogodzie

Będąc wędkarzem, powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, iż twoje hobby może wystawić cię na działanie naprawdę niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wśród nich należy przede wszystkim wymienić chłód, pojawiający się o poranku albo w czasie jesiennych dni, czy wręcz ogromne zimno, jeśli jesteś miłośnikiem wędkowania podlodowego. Niemniej szkodliwy może być wiatr, a nawet wilgotne i zimne podłoże, na którym zdarzy ci się usiąść lub przyklęknąć.

Spodnie wędkarskie z podwyższonym stanem

Jednym z najważniejszych elementów wędkarskiego odzienia powinny być solidne spodnie. Znacznie lepiej będzie kupić te, które są specjalnie przeznaczone dla miłośników takiego spędzania czasu, niż wykorzystać zwykłe dżinsy. Dlaczego?

Spodnie wędkarskie powinny mieć podwyższony stan i szelki. Dzięki nim plecy będą doskonale zabezpieczone przed chłodem, wilgocią i wiatrem. W efekcie nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych dobrze ochronią kręgosłup w części krzyżowej, która często ulega kontuzjom i chorobom za sprawą niekorzystnych warunków. Niemniej ważne jest także ocieplenie spodni, które sprawi, że będą one sprawdzać się dobrze podczas srogiej zimy. Dzięki niemu będą miłe w dotyku i nabiorą wygodnej miękkości.

Co więcej, powinny one zostać odpowiednio wzmocnione na najbardziej wrażliwych częściach, takich jak pośladki czy kolana. Dzięki wykorzystaniu mocnego materiału na całej ich długości dodatkowo jeszcze wzmocnionego w tych partiach spodnie będą odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także zapewnią świetną izolację od gruntu, na którym czasem pewnie przyklękniesz lub usiądziesz.

Odzież wędkarska zawsze powinna posiadać zapinane kieszenie – zasada ta dotyczy także spodni. Niezwykle ważne jest, aby miały one zamki, które ochronią je przed przeciekaniem. Przykładem takiej pary jest między innymi model Ursus od Geoff Anderson, czołowej marki produkującej odzież ochronną dla wędkarzy.

Ciepła kurtka na zimowe wypady

Na wędkowanie podlodowe warto zabrać ze sobą specjalnie przeznaczoną dla tego hobby kurtkę. Powinna zostać wykonana z materiału, który nie przepuszcza wiatru i jest nieprzemakalny – dzięki temu roztapiające się płatki śniegu nie będą powodowały przemoczenia całego ubrania. W czasie jesiennych deszczy, zanim jeszcze wybierzesz się na wędkowanie podlodowe, na pewno także się przyda.

Co równie istotne, to odpowiednie ocieplające wypełnienie, które znajdzie się również na kapturze. Zapewni ono ochronę całego ciała przed zimnem, w tym głowy, przez którą zazwyczaj ucieka największa ilość ciepła. W efekcie dzięki takiej kurtce łatwo będzie można uniknąć ewentualnej grypy.

Informacja prawna