Koszula bliska ciału, czyli dlaczego pasjonaci piłki nożnej najchętniej typują Bundesligę i… Ekstraklasę!

Popularność piłki nożnej wśród pasjonatów obstawiania nie powinna nikogo dziwić. Futbol już od lat jest fundamentem branży bukmacherskiej. Taka zależność sprawdza się w przypadku niemal wszystkich krajów na świecie. Największe różnice dotyczą zaś upodobań graczy w poszczególnych państwach. Te z kolei mogą bywać zaskakujące, co można najlepiej zobrazować na przykładzie Polski. Według statystyk publikowanych przez bukmacherów polscy typerzy szczególnie upodobali sobie obstawianie dwóch lig – niemieckiej Bundesligi i rodzimej Ekstraklasy.

Bundesliga jako „podwórko” Roberta Lewandowskiego

Niemcy to państwo graniczące z Polską, co w dużej mierze tłumaczy popularność niemieckich lig wśród polskich piłkarzy. Dla wielu polskich zawodników to właśnie wyjazd do Bundesligi stał się pierwszym krokiem na drodze do międzynarodowej kariery. Na przestrzeni lat w Bundeslidze grało wielu polskich zawodników. Jednak żaden z nich nie może równać się z Robertem Lewandowskim.

Już w czasie gry w Borussii Dortmund Lewandowski wyróżniał się na tle innych napastników w Bundeslidze. Natomiast szczytowy moment jego kariery rozpoczął się podczas gry w Bayernie Monachium. To właśnie jako napastnik bawarskiego klubu Lewandowski dokonał czegoś, co przez lata uchodziło za niemożliwe. Polak nie tylko został królem strzelców Bundesligi, ale jednocześnie pobił wieloletni rekord Gerda Müllera w liczbie bramek zdobytych podczas jednego sezonu. Tym samym Robert Lewandowski już na zawsze zapisał się na kartach historii niemieckiego futbolu.

Wyczyny Lewandowskiego na pewno przyczyniły się także do popularyzacji rozgrywek Bundesligi wśród polskich kibiców. Wielu sympatyków futbolu zaczęło regularnie oglądać mecze Bayernu, aby śledzić poczynania Polaka. To z kolei wpłynęło także na zachowanie pasjonatów obstawiania, albowiem coraz więcej zawieranych zakładów dotyczyło spotkań ligi niemieckiej. Typy dotyczące rozgrywek Bundesligi również zaczęły bardzo zyskiwać na popularności.

Polscy typerzy chętnie obstawiają rozgrywki Ekstraklasy!

Polska Ekstraklasa nie cieszy się zbyt dobrą sławą wśród wielu sympatyków futbolu. Tym większym zaskoczeniem może być fakt, iż statystyki zgromadzone przez bukmacherów przeczą opisanemu wizerunkowi Ekstraklasy!

Okazuje się bowiem, że pomimo kiepskiego wizerunku – naprawdę wielu typerów dość regularnie obstawia mecze Ekstraklasy. Z jednej strony nie jest to nic dziwnego, ponieważ rodzime rozgrywki piłkarskie co do zasady cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak z drugiej strony w przypadku Polski można było mieć pewne wątpliwości dotyczące tej zasady. Niemniej wspomniane statystyki nie pozostawiają złudzeń. Polska Ekstraklasa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród amatorów typowania wydarzeń sportowych.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Informacja prawna