Czy można uzyskać pożyczkę będąc zadłużonym?

Pożyczki gotówkowe oferują obecnie niemalże wszystkie instytucje bankowe i pozabankowe. Jednym z popularniejszych ostatnio produktów finansowych jest pożyczka dla zadłużonych, tzw. pożyczka bez BIK. Czym się charakteryzuje tego typu zobowiązanie? Kto może się o nie ubiegać oraz na co należy uważać przy wnioskowaniu?

Czym jest pożyczka dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych jest rodzajem zobowiązania udzielanym osobom, które posiadają długi i negatywne historie w BIK. Najpopularniejszymi tego typu produktami są pożyczki na dowód, o których więcej dowiesz się tutaj – https://latwykredyt.pl/pozyczki-na-dowod/ lub chwilówki bez BIK . Tego typu zobowiązanie najczęściej zawierane jest na 30 lub 60 dni oraz kwoty od 500 do kilku tysięcy złotych. Pożyczka na dowód, jak sama nazwa wskazuje, wymaga najczęściej okazania tylko dowodu, jako jedynego dokumentu.

Zobowiązania dla zadłużonych najczęściej udzielane są bez sprawdzania pożyczkobiorców w bazach dłużników. Niektóre firmy analizują jednak historię kredytową swoich klientów, aczkolwiek nie oznacza to, że biorą ją pod uwagę przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Dług długowi nie równy — może on dotyczyć kilkuset, jak i kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Proces ubiegania się o pożyczkę dla zadłużonych niewiele różni się od wnioskowania o tradycyjną pożyczkę gotówkową. W większości przypadków będzie wymagane:

  • ukończenie 18 lat, niektóre firmy udzielają pożyczek dopiero od 21. lub 24. roku życia,
  • stały adres zameldowania,
  • zamieszkanie na terenie Polski,
  • obywatelstwo polskie,
  • aktywny numer rachunku bankowego, numer telefon i adres e-mail,
  • aktualny dowód tożsamości,
  • stałe dochody.

Wnioskowanie może się różnić w zależności od konkretnej firmy, u której ubiegamy się o pożyczkę. Również kwota, jaką możemy otrzymać będzie się różnić. Niektóre instytucje zaoferują nam maksymalnie 1000 zł, a inne — 10 000 zł. Oczywiście w większości przypadków o pieniądze wnioskujemy online, zatem cały proces jest szybki i niewymagający. Należy jedynie liczyć się z nieco większymi wymogami niż w przypadku tradycyjnych pożyczek gotówkowych — udzielanie tego typu zobowiązań jest bardzo ryzykowne dla firm pożyczkowych.

Na co należy zwrócić uwagę wnioskując o pożyczkę dla zadłużonych?

Bez względu na to, o jaką pożyczkę lub kredyt wnioskujemy, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się umowie. Na rynku działa obecnie wiele firm posiadających produkty finansowe, zatem oferowane przez nich warunki i zasady umów będą się różnić. Dodatkowo warto porównać poszczególne oferty pod względem opłacalności i wybrać możliwie jak najtańszą pożyczkę. Pożyczkobiorcy są chronieni przez prawo w wielu kwestiach. Warto więc pamiętać chociażby o prawie do odstąpienia od umowy, które może okazać się szczególnie przydatne.

Pożyczka dla zadłużonych — zalety i wady

Pożyczka dla zadłużonych oferuje wiele możliwości osobom, które posiadają negatywną historię w bazach dłużników. Dodatkowy zastrzyk gotówki jest zawsze mile widziany, a już w szczególności, jeśli posiadamy pewne zobowiązania wobec firm pożyczkowych lub banków. Osoba zadłużona będzie mogła przeznaczyć pieniądze zarówno na spłacenie zobowiązań, jak i codzienne, potrzebne wydatki — jedzenie, rachunki, czynsz.

Oferowana przez różne firmy pożyczka bez BIK to niezwykle wygodna i przydatna opcja, oferująca wiele możliwości! Proces wnioskowania o tego typu zobowiązanie nie jest skomplikowany ani wymagający, zatem jeśli nasza historia kredytowa nie jest pozytywna, a akurat potrzebujemy dodatkowych pieniędzy — śmiało możemy skorzystać z tej możliwości!

Informacja prawna