Jaka mikrofala do zabudowy w kuchni ?

Kuchenka mikrofalowa to jeden z tych sprzętów, które wydają się niemalże niezbędne w każdej domowej kuchni, a także w profesjonalnej kuchni restauracyjnej czy barowej. Choć zazwyczaj kojarzy się z szybkim odgrzewaniem potraw, skrywa wiele innych zastosować, z których warto skorzystać. Jak wybrać odpowiedni model mikrofali do zabudowy?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – co musisz wiedzieć?

Na pierwszy rzut oka to pytanie nie powinno przysporzyć wielu problemów. Jedni wybiorą urządzenie tylko pod kątem parametrów technicznych, inni będą się kierować względami estetycznymi. Urządzając kuchnię należy jednak pamiętać o zakupie odpowiednie mikrofali przeznaczonej pod zabudowę. Warto wcześniej wybrać miejsce, w którym planujemy umieścić sprzęt i sprawdzić, czy jest możliwość podłączenia go do instalacji elektrycznej.

Wszystkie dostępne obecnie kuchenni mikrofalowe do zabudowy mają szerokość ok. 59,5 cm, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się do standardowej szafki o szerokości 60 cm, jednak poszczególne modele różnią się między sobą wysokością i głębokością. Jeśli jednak posiadasz małych wymiarów kuchnię i zależy Ci na oszczędzeniu miejsca, warto byś wybrał mikrofalę o głębokości ok. 30 cm, którą bez problemu zamontujesz w płytkiej niszy meblowej.

W ofercie wielu firm znajdują się także mikrofale do zabudowy o wysokości 45 cm, które idealnie aranżują się z innymi sprzętami kompaktowymi, które mają identyczne wymiary. Są to między innymi ekspresy do kawy czy piekarniki. Potrzebujesz pilnie pieniędzy na wyposażenie mieszkania? Kredyt gotówkowy z pewnością Ci to ułatwi.

Zalety kuchenki mikrofalowej pod zabudowę

Kuchenki mikrofalowe, które są przeznaczone pod zabudowę doskonale prezentują się w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach. Zazwyczaj umieszcza się je na słupku, tuż nad piekarnikiem lub w jednej linii z nim. Miejsce umieszczenia mikrofali musi być odpowiednie, by była możliwość podłączenia jej do instalacji elektrycznej. Ponadto należy pamiętać, by montując mikrofalówkę w zabudowie, zapewnić jej wystarczająco dużo miejsca na wentylację.

Przystosowane do zabudowy sprzęty posiadają wiele zalet. Przede wszystkim nie zajmują miejsca na blacie kuchennym, jeśli umieścimy je w szafce. Mikrofalówki do zabudowy są także łatwiejsze do utrzymania w czystości, ponieważ kurz nie osadza się po bokach kuchenki i pod nią. Kolejną z zalet jest fakt, iż mikrofalówki w zabudowie pasują wizualnie do innych sprzętów AGD, dzięki czemu kuchnia stanowi integralną i harmonijną całość. Warto też dodać, że takie modele są bardzo praktyczne i stabilne, bowiem nie przesuwają się po całym blacie, tak jak jest to w przypadku modeli wolnostojących. Oprócz tego, modele przeznaczone do zabudowy zazwyczaj posiadają więcej funkcji niż modele wolnostojące. Pieniądze przydadzą Ci się do realizacji ważnego celu? Pomyśl nad rozwiązaniem, jakim jest kredyt gotówkowy.

Informacja prawna