Gdzie szukać części do silników Cummins?

Silniki Cummins należą do jednych z najbardziej wytrzymałych i długowiecznych jednostek napędowych. Niestety ze względu na intensywną eksploatację, nieprawidłowe użytkowanie lub brak okresowych przeglądów, mogą ulec awarii. Wówczas konieczna jest wymiana części na nowe. Czy warto inwestować w tanie zamienniki niewiadomego pochodzenia? Zdecydowanie nie. Części zamienne tego typu przeważnie charakteryzują się zdecydowanie krótszą żywotnością niż oryginalne podzespoły. Zatem skąd brać części do silników Cummins?

Sprawdzone serwisy oferujące podzespoły

Profesjonalne firmy specjalizujące się w remontach silników Cummins przeważnie oferują części zamienne. Kupując podzespoły w sprawdzonych miejscach mamy pewność, że są to oryginalne części, bez jakichkolwiek ukrytych wad. Ich żywotność, w przypadku prawidłowego użytkowania jednostki napędowej, jest taka sama jak części które zostały zamontowane w fabryce. Które z nich są najczęściej wymieniane?

  • Elementy układu paliwowego w trakcie intensywnej eksploatacji silnika przez długi okres, ulegają powolnemu zużyciu. Profesjonalne serwisy oferują nowe części do silników Cummins, w postaci poszczególnych podzespołów pomp paliwowych.
  • Kolejnymi newralgicznymi elementami układu paliwowego są wtryskiwacze. W przypadku gdy są uszkodzone, trzeba jak najszybciej wymienić je na nowe. Aby naprawa przyniosła długotrwały efekt, konieczne jest użycie oryginalnych wtryskiwaczy. Dodatkowo, osoby wymieniające te podzespoły muszą posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie w pracach tego typu.

Oryginalne części do silników Cummins – trwałość i niezawodność na lata

Silniki Cummins są wyposażone w turbosprężarkę, której głównym zadaniem jest wtłaczanie sprężonego powietrza bezpośrednio do cylindrów. Takie rozwiązanie gwarantuje większą moc. Profesjonalne serwisy oferujące części do silników Cummins mają w swojej ofercie niezwykle wydajne turbosprężarki, charakteryzujące się zmienną geometrią. Podzespoły tego typu są produkowane przez renomowaną firmę Holset VGT z wieloletnim doświadczeniem w branży.

W sytuacji gdy silnik pracuje w trudnych warunkach, uszkodzeniu może ulec także sterownik, który odpowiada za prawidłową pracę jednostki napędowej. Przyczyn uszkodzenia sterownika może być kilka, np. zbyt wysoka temperatura, wibracje, zanieczyszczenia oraz wpływ warunków atmosferycznych. Aby przywrócić prawidłową pracę silnika, konieczna jest wymiana tej części na nową. Serwisy oferujące części do silników Cummins mają w swoim asortymencie oryginalne sterowniki ECM Cummins. W zdecydowanej większości przypadków oferują także wgrania kalibracji, dopasowanej do konkretnych wymagań właściciela.

Informacja prawna