Zalety belownic do papieru i makulatury

Budowa belownicy do makulatury nie jest specjalnie skomplikowana. Każda belownica, niezależnie od technologicznego zaawansowania, składa się głównie z systemu podawania, zbiornika na odpady, platformy zgniatania, urządzenia tnącego, płyty prasującej, systemu przesyłowego, ramy szynowej i elektronicznego urządzenia sterującego.

Belownice do papieru i makulatury z oferty firmy Stalmark są także nieskomplikowane w obsłudze, zaprogramowane na pracę półautomatyczną, a właściwie konserwowane i serwisowane będą służyć przez długie lata, a amortyzacja kosztów jest bardzo korzystna.

Belownica działa na podobnej zasadzie, co każda prasa. Odpady umieszczone w zbiorniku są zgniatane za pomocą działającej z dużym naciskiem płyty prasującej do osiągnięcia możliwie najmniejszej objętości. Tak sprasowane odpady papierowe i makulaturowe przyjmują postać sprasowanej beli. Nacisk płyty prasującej waha się w zależności od modelu belownicy od  3 do nawet 50 ton. W mniejszych firmach czy sklepach, które produkują odpady papierowe i kartonowe sprawdzą się belownice niewielkich rozmiarów, działające ze stosunkowo niedużą siłą nacisku. Gdy odpadów jest więcej lepiej sprawdzi się belownica o większej sile prasowania. W zależności od ilości odpadów makulaturowych można się zdecydować na belownicę jednokomorową prasującą makulaturę w jednej komorze lub belownicę wielokomorową, która jednocześnie prasuje odpady w wielu komorach. Obie wersje belownic znajdują się w ofercie firmy Stalmark – jednokomorowa belownica Komfort BS1 i dwukomorowa belownica BS2. Obie działają z naciskiem 4 ton i są absolutnie wystarczającym rozwiązaniem do pozbycia się każdej ilości odpadów z papieru, kartonu, czy folii.

Nowoczesne belownice do makulatury

Belownice do makulatury produkowane przez Stalmark cechują się dużą sztywnością, wytrzymałością i stabilnością, efektownym wyglądem, mają wygodny system obsługi i konserwacji, są całkowicie bezpieczne w obsłudze i energooszczędne, a koszty ich serwisowania są bardzo przystępne. Nadają się do pakowania i recyklingu makulatury, kartonu, a nawet miękkiego plastiku. Belownice firmy Stalmark poprawią wydajność pracy, zmniejszą obciążenia personelu, a przede wszystkim obniżą koszty przechowywania i transportu odpadów.

Zalety belownic do makulatury Stalmarku:

  1. Mają niewielkie rozmiary, są stosunkowo lekkie, cechują się niskim poziomem hałasu, stabilnym ruchem hydraulicznej prasy i elastycznością trybów pracy.
  2. Mają szeroki zakres zastosowań. Mogą być stosowane do prasowania makulatury, ale także przetwarzania opakowań z kartonu, folii i plastiku.
  3. Sterowanie z interfejsem w postaci ekranu dotykowego i monitorowaniem stanu urządzenia zapewnia wysoki stopień automatyzacji, a zarazem szeroki wachlarz dostosowywania ustawień do własnych potrzeb.
  4. Konstrukcja prasy sprzyja automatycznemu rozkładowi nacisku ze wszystkich stron, dzięki czemu belownica może być stosowana do pakowania różnych materiałów.
  5. Automatyczne wiązanie zwiększa szybkość pakowania.
  6. Wysoka niezawodność i trwałość eksplotacyjna.
  7. Port podający jest wyposażony w rozprowadzany nóż o wysokiej wydajności cięcia.
  8. Konstrukcja obwodu hydraulicznego zapewnia niski poziom hałasu, wysoką wydajność i niską awaryjność.
  9. Belownice do makulatury Stalmark są łatwe w instalacji.
  10. Obsługa i sterowanie są bezpieczne i niezawodne.

Informacja prawna