Pomysły na prezent dla palacza – z czego ucieszy się osoba paląca?

Palenie to dla jednych sposób na odstresowanie się w ciągu dnia, a dla innych okazjonalnie wykonywana czynność. Niezależnie od tego jak często aplikuje się bliżej nieokreślone substancje, to zawsze przydatne mogą być różnego rodzaju akcesoria.

Z pewnością, każdy z nas posiada wielu znajomych, popalających sobie od czasu do czasu. Wszyscy kiedyś obchodzą jakieś ważne dni w swoim życiu i być może to właśnie my czujemy się zobowiązani do ich umilenia. Częstym wyborem są w takim przypadku akcesoria do palenia. Osoby w żaden sposób niezwiązane z tematem mogą mieć natomiast niemały kłopot przy wyborze prezentu. Jak wybrać wyjątkowy upominek dla osoby palącej i czym najlepiej się kierować?

Sposób na trafiony prezent dla palacza

Nie znając żadnego dorobku i kolekcji akcesoriów do palenia u obdarowywanej osoby, możemy zakupić kilka przedmiotów, które niezależnie od wielu czynników, okażą się strzałem w dziesiątkę. Domyślając się, że dana osoba jest kolekcjonerem takich akcesoriów, ale nie znając dokładnych przedmiotów, nie warto kupować limitowanych edycji np. zapalniczek. Może się wówczas okazać, że nasz znajomy jest już w posiadaniu takiej, więc prezent będzie zupełnie nietrafiony.

Najlepiej w takim przypadku celować w sprawdzone i zawsze obfitujące w sukces sposoby. Chodzi głównie o kupno bibułek i filtrów. Rynek oferuje bardzo szeroki ich wybór, a możemy być pewni, że akcesoria te zawsze zostaną wykorzystane. Częstym sposobem jest po prostu stworzenie zestawu z kilku odmian bibułek, filterków i obwinięcie go w ładny papier bądź opakowanie.

Akcesoria kolekcjonerskie

To co kolekcjonerskie, nie zawsze musi być drogie. Znając wyposażenie naszego znajomego, możemy bez problemu kupić mu takie akcesoria dla palaczy, których ten jeszcze nie posiada. Jednym z podstawowych i gwarantujących kunszt odpalania sprzętów jest zapalniczka. Wyróżniamy wiele jej rodzajów. Bardzo popularne wśród pasjonatów są Zippo oraz Clipper. Te pierwsze znacznie przewyższają cenowo resztę, jednak czego nie robi się dla przyjaciół?

Clippery są natomiast zapalniczkami bardziej poręcznymi, a ich znakomitą cechą jest różnorodność wzorów i grafik. Ich kolekcjonowanie zdecydowanie polega na zebraniu jak największej ilości sztuk z danej kolekcji.

Bardzo dobrym prezentem może okazać się także młynek. Wyróżniamy ogrom odmian, różniących się od siebie materiałem wykonania, powłoką wewnętrzną, wzorem czy ilością przegród. Młynków nigdy za wiele, choć taki zakup bardziej kieruje się w stronę palaczy konopi.

Bardziej ogólne akcesoria

Nie będąc do końca przekonanym co do wyboru prezentu, zawsze można pójść nieco na około. Dobrym rozwiązaniem są więc pojemniki próżniowe do przechowywania towaru, czy też zwykłe, drewniane pudełka z przegrodami na przechowywanie wszystkiego w jednym miejscu.

Wbrew pozorom, bardzo ogólnym prezentem dotyczącym palenia może okazać się lufka. Szklany produkt o ciekawym wzorze sprawi, że obdarowana osoba nie będzie zawiedziona. Być może będzie to prezent, którego dana persona oczekiwała, a jeśli nie to wiedzmy, że na pewno się przyda. W razie braku jej użytkowania, świetnie sprawdzi się nawet w ramach dekoracji na półce.

Informacja prawna