Hyundai i40 – miejska klasa średnia dostępna na wynajem

Wprowadzając na rynek szóstą generację Hyundaia Sonata, południowokoreański koncern nie zdecydował się na zaoferowanie jego nowej wersji europejskim klientom, koncentrując się na rynku amerykańskim – i to pomimo tego, że piąta generacja pojazdu była kierowana do kierowców ze Starego Kontynentu. Jego następcą w Europie został całkowicie nowy samochód klasy D – Hyundai i40.

Auto klasy miejskiej o sportowym zacięciu

Za projekt pojazdu odpowiada, co nie dziwi, Europejczyk, a konkretnie Thomas Bürkle z europejskiego centrum rozwojowego marki Hyundai w Rüsselsheim am Main w Niemczech. Podczas prac nad wyglądem Hyundaia i40 projektanci skorzystali z najnowszego wówczas języka stylistycznego marki „Fluidic Sculpture”. Dzięki temu auto wyróżnia się dynamicznym sportowym nadwoziem. Ma 4,7 metra długości, a przednia część jego kabiny zapewnia bardzo dużo miejsca w porównaniu z innymi samochodami klasy D. Bez problemu mieści się w nim 5 osób, a zarówno kierowca, jak i pasażerowie mają zapewnioną sporą wygodę.

Pojemny i bezpieczny

Hyundai i40 został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2011 roku. A dokładnie jego wersja kombi, gdyż wariant z nadwoziem sedan, pokazany na targach w Barcelonie, pojawił się w sprzedaży dopiero kilka miesięcy później. Bagażnik samochodu, pomimo opadającej linii dachu, jest całkiem pojemny, bo ma około 550 litrów. Po złożeniu tylnego siedzenia jest to aż 1700 litrów. Dzięki wyposażeniu w liczne systemy bezpieczeństwa – poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki przednie, poduszkę kolanową dla kierowcy, kurtyny gazowe oraz systemy ABS, ASR i ESP – auto otrzymało w testach maksymalną liczbę 5 gwiazdek.

Dwa liftingi

Choć Hyundai i40 nie doczekał się (i raczej już się nie doczeka) drugiej generacji, auto przeszło dwa liftingi. W 2014 roku Koreańczycy zdecydowali się na zmianę atrapy chłodnicy, przedniego zderzaka, przednich reflektorów oraz tylnych lamp. W ofercie pojawiła się wersja z 7-biegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem (DCT). Rozszerzono także – i to znacznie – opcjonalne wyposażenie pojazdu. Drugi lifting nadszedł w 2018 roku. Ponownie zmieniono wygląd atrapy chłodnicy, a dodatkowo także wnętrze pojazdu. Silnik diesla 1.7 CRDi został zaś zmieniony na wersję 1.6 CRDi. W ramach wyposażenia dodatkowego dostępny stał się system autonomicznego hamowania.

Kto powinien zainteresować się Hyundaiem i40?

Kto powinien rozważyć kupno lub wynajem Hyundaia i40Hyundai i40 jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. To bardzo bezpieczne i pojemne auto, które zarówno jest komfortowe, jak i świetnie się prezentuje. Spotkało się z uznaniem tradycjonalistów, ceniących wolnossące, benzynowe silniki – tłumaczy pracownik ogólnopolskiej sieci wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL, w której ofercie znajduje się Hyundai i40 w wersjach z silnikiem benzynowym oraz diesla. Ile kosztuje wypożyczenie takiego auta? Za wynajem Hyundaia i40 na dobę w naszej wypożyczalni trzeba zapłacić około 200 złotych. Możliwe jest także wypożyczenie samochodu na dłuższy okres, obejmujący od kilku miesięcy do kilku lat.

Informacja prawna