Gdzie kupić rękawice bokserskie dla początkujących?

rękawice bokserskie

Istnieje wiele miejsc i producentów oferujących wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy. Rękawice bokserskie używane są nie tylko przez zawodowych pięściarzy, ale także osoby traktujące boks jako pasję oraz takie, które biciem w worek treningowy uzupełniają swoje treningi. Przyrządy do tego potrzebne zakupić można online, a także stacjonarnie. Sklepy internetowe jednakże mają zazwyczaj bardziej obszerne oferty i większy wybór rozmiarów, a same zakupy nie wymagają nawet wyjścia z domu – czego chcieć więcej? Dlatego jeżeli masz już swój typ i jesteś zdecydowany na to, jakich akcesoriów potrzebujesz, warto sprawdzić oferty sklepów online – na przykład Golden Gloves. Należy jednak pamiętać, że przyrządy bokserskie muszą być dobrane w sposób odpowiedni, zgodnie z rozmiarem i przeznaczeniem, ponieważ ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zapobieganie długotrwałym kontuzjom, których skutki mogą zmusić Cię nawet do zaprzestania treningów.

Jakie rękawice bokserskie na początek?

Należy zastanowić się nad kilkoma najważniejszymi faktami – jak często rękawice bokserskie będą używane, czy potrzebne są do treningów czy do sparingów oraz jaki możemy przeznaczyć na nie budżet. Znając odpowiedzi na te pytania odpowiedź powoli zaczyna się klarować. Pierwsza kwestia – materiał wykonania. Jeżeli planujesz trenować intensywnie i regularnie, poleca się wybór rękawic bokserskich wykonanych w całości ze skóry zwierzęcej. W sklepie online Golden Gloves bez wątpienia znajdziesz model odpowiedni dla siebie, uszyty właśnie z wysokiej jakości skóry bydlęcej. Jeżeli jednak Twoje treningi to raczej bicie w worek od czasu do czasu – syntetyczne rękawice w zupełności wystarczą, a na pewno są o wiele bardziej ekonomiczne. Kolejna kwestia, bardzo ważna – waga. Ciężkość rękawic powinna być dostosowana do masy pięściarza, a także do rodzaju treningu. Z uwagi na to, że początkujący wojownicy treningi przeprowadzają raczej na przyrządach takich jak na przykład worek bokserski, najczęściej wybieranym rozmiarem rękawic dla boksera-amatora jest 12oz. Rozmiar może być większy lub mniejszy w zależności od wagi samego pięściarza oraz w przypadku sparingów – te potrzebują cięższej rękawicy. Wypełnienie to również coś, na co powinno zwrócić się uwagę – nie może być ani za miękkie, ani za twarde. Powinno elastycznie się uginać przy uciśnięciu rękawicy palcem. Dobre wypełnienie jest ważne, ponieważ to ono jest odpowiedzialne za amortyzację ciosów.

Dodatkowy sprzęt bokserski dla początkującego.

Poza rękawicami warto zaopatrzyć się również w parę owijek bokserskich. Wypełniają one pustą przestrzeń w rękawicy, dzięki czemu trening jest bardziej komfortowy, a także usztywniają całą dłoń, razem z nadgarstkiem. Dodatkowa stabilizacja zapewnia większą ochronę przed kontuzjami. Elastyczny materiał z jakiego wykonane są bandaże bokserskie – najczęściej bawełna lub bawełna z domieszką materiałów syntetycznych – doskonale chłonie pot, co zapobiega powstawaniu wilgoci w rękawicy. Poza owijkami, bardzo popularnym i często używanym ochraniaczem jest również kask bokserski. Kask jednak często używany jest dopiero po rozpoczęciu sparingów, bo dopiero wtedy głowa pięściarza jest zagrożona, z uwagi na to, że worek bokserski ciosów nie oddaje. Ochraniacze na głowie występują w kilku modelach, w zależności od stopnia zabudowania. Każdy z nich zrobiony jest z pianki i oprawiony skórą, z zapięciem, które znajduje się pod brodą. Jak wszystkie inne ochraniacze ma za zadanie amortyzować siłę uderzeń, minimalizując ryzyko większych, czy mniejszych urazów głowy.

Informacja prawna